Margus Tsahkna kinnitas, et liitub Eesti 200-ga

{{1533630360000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Riigikogu fraktsioonitu liige Margus Tsahkna kinnitas intervjuus ERR-ile, et liitub parteiks pürgiva MTÜ-ga Eesti 200.

Tsahkna sõnul pole olnud saladuseks, et on juba aasta jooksul osalenud Eesti 200 aruteludel.

"Pean tunnistama, et pole sellist sisulist taset varem näinud, kus oma valdkonna eksperdid ja Eesti riigi pärast muretsevad inimesed on kokku tulnud. See on mulle väga sügava mulje jätnud. Ja mina saan oma panuse sinna anda," rääkis Tsahkna teisipäeval usutluses ERR-ile.

Tsahkna sõnul toetab ta Eesti 200 muutumist erakonnaks, lisades, et asjaosalised peavad selle otsuse langetama ühiselt.

"Aga selge on see, et niisama arutamas ei käida. On tõsine sisu ja väljakutse, et milline oleks Eesti riik 21. sajandil," ütles Tsahkna.

Tsahkna sõnul ei soovi ta Eesti 200 võtta liidripositsiooni

Tsahkna sõnul pole ta inimene, kes niisama sõbralikus seltskonnas asju arutab. "Ma loodan, et Eesti 200 otsustab poliitikasse tulla ja oma ettepanekud ise ellu viia. Kui vaadata teiste erakondade reaktsioone, siis ei näe võimalust, et keegi teine võtaks nii julgeid samme ette, näiteks riigireformi osas," lausus Tsahkna.

Tsahkna ütles, et tema jaoks pole Eestis praegu erakonda, kelle poolt ta tahaks järgmise aasta märtsis riigikogu valimistel hääletada. "Ja selliseid inimesi on päris palju. Loodan, et Eesti 200 sünnib tõsine poliitiline liikumine. Pean silmas jõudu, kes osaleb valimistel," rääkis Tsahkna. Riigikogu valimistel saavad osaleda ainult erakonnad.

Tsahkna toonitas, et ei võta Eesti 200 liidripostitsiooni. "Ma ei lähe oma agendaga peale."

Tsahkna on endine Isamaa ja Res Publica Liidu (uue nimega Isamaa) esimees, kes lahkus eelmisel suvel erakonnast koos Marko Mihkelsoniga.

Mihkelson ütles ERR-ile, et oma valiku teatab siis, kui on õige aeg. Millal on õige aeg, seda ta ei täpsustada ei soovinud.

Seeder ja Herkel: Tsahkna otsus polnud sugugi üllatav

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles ERR-ile, et Tsahkna otsus polnud üllatav. "Need, kes on poliitikaga kursis teavad, et Tsahkna on olnudki Eesti 200 loomise taga," märkis Seeder. "Eks nad peavad nüüd formaalsused ära täitma ja moodustama erakonna, selleks on vaja inimesi, aga küllap nad on sellele mõelnud."

Erakonna moodustamiseks on vaja minimaalselt 500 liiget kunagise 1000 asemel.

Seedri sõnul on raske hinnata, kellele Eesti 200 võiks olla kõige suuremaks konkurendiks. "Tundub, et nad soovivad jääda salapäraseks uueks jõuks ja mängida uudsuse peale. Seniste sõnumite põhjal on raske öelda, kas tegemist vasak- või parempoolse jõuga, liberaalide või konservatiivsetega. Praegu võimatu öelda, milliseks peaks maailmavaateline platvorm kujuneda, aga eks enne valimisi saame teada," arutles Seeder.

Vabaerakonna esimees Andres Herkel ütles samuti, et Tsahkna teade enda Eesti 200 hulka kuulumisest polnud ootamatu.

"Oli mõnda aega läbinähtav, et tema tegevused on selle liikumisega koordineeritud ja nende liikumine erakonna suunas on väga tõenäoline," ütles Herkel ERR-ile.

Liikumise jaoks on Herkeli sõnul peamine küsimus, kas erakonna loomisel minnakse Vabaerakonna või Res Publica teed. "Suurte rahadega poliitikasse tulemisel on omad varjuküljed," sõnas Herkel, pidades silmas Res Publicat.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: