Kiisler: ootan, millal Tsahkna kapist välja tuleb

Siim Kiisler
Siim Kiisler Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskkonnaminister Siim Kiisler (IRL) ütles uue võimaliku poliitilise jõu Eesti 200 kuueprotsendilist toetust kommenteerides, et ootab, millal selguvad selle liikumise taga olevad tegelikud niiditõmbajad, nagu näiteks Margus Tsahkna.

"Ootan, millal Tsahkna kapist välja tuleb; ja teised ka," sõnas Kiisler valitsuse pressikonverentsil erakondade reitinguid kommenteerides.

Endine Isamaa ja Res Publica Liidu liige ja praegu parteituna riigikokku kuuluv Margus Tsahkna ütles pärast Eesti 200 väljatulekut, et ta pole selles liikumises osaline. Samas jagas Tsahkna neljapäeva hommikul uuringut puudutavat Postimehe lugu kommentaariga: "Sümpaatne."

Kultuuriminister Indrek Saar (SDE) märkis, et kuueprotsendiline toetus on arvestatav krediit, kuid praegu pole selge, kas liikumine üldse erakonnaks muutub ja valimistel kandideerib. Ka Saar leidis, et väga oluline saab olema see, kes saavad olema Eesti 200 tegelikud juhtfiguurid.

Riigihalduse minister Janek Mäggi (Keskerakond) nentis, et Eesti ühiskonnas on pikk traditsioon, et 30 protsenti arvab, et uus on parem kui vana ja 70 protsenti, et vana on parem kui uus.

"30 protsendi osas, kus on alaline rahulolematus, seal ei ole ühtset arusaama, mida täpselt tahetakse. Eestis on palju inimesi, kes tahavad midagi muud, aga kui küsida mida, siis ei oska nad vastata."

Riigikogu valimised toimuvad 3. märtsil 2019.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: