Liikumist Eesti 200 nõustab suhtekorraldaja Ott Lumi

{{1533031680000 | amCalendar}}
Ott Lumi
Ott Lumi Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Poliitilist algatust Eesti 200 asus nõustama Eesti üks mõjukamaid suhtekorraldajaid ja lobiste Ott Lumi.

Lumi ütles ERR-ile, et koostöö liikumisega algas paar kuud tagasi, kuid praegu see suve ja puhkustega seoses väga intensiivne ei ole.

"Veel pole ka mingit lepingut, asi põhineb vastastikkusel usaldusel," sõnas Lumi. "Eeldan, et mind palgatakse, kui liikumine otsustab erakonna moodustada."

ERR-i küsimusele, kas Eesti 200 praeguse tegevjuhi Hendrik Raave kohale võib peagi asuda parteitu riigikogu liige, Isamaa ja Res Publica Liidu eelmine esimees Margus Tsahkna, vastas Lumi napilt: "Praegu juhib Hendrik Raave, mis tulevik toob, seda on raske öelda."

Tsahkna ise ei olnud teisipäeval kommentaariks ERR-ile kättesaadav.

Ott Lumi tegutseb partnerina suhtekorraldus- ja valitsussuhete ettevõttes Meta Advisory Group. Ta oli Res Publica peasekretär aastatel 2003–2005 ja Isamaa ja Res Publica Liidu kaaspeasekretär aastatel 2006–2007. Erakonnast lahkus ta 1. jaanuaril 2010.

Poliitilise algatuse Eesti 200 üks liidreid Kristina Kallas ütles juuli alguses, et erakonna loomine ei ole nende esmane eesmärk ning seda tehakse siis, kui nende toetus on suve lõpus vähemalt 15 protsenti.

"Kui me suve lõpuks näeme, et toetus meile on 15 protsenti, siis on vaja luua erakond ja minna valimistele neid asju ise ära tegema. Oleme poliitiline sart-up, kellel on ideed ja kes hetkel loob võimalusi nende ideede ellurakendamiseks. Meil on selleks vaja toetust ja toetajaskonda," märkis Kallas.

ERR-i uudistetoimetuse poolt tellitud Turu-uuringute AS-i küsitluse järgi oli juunis valmis Eesti 200 poolt riigikogu valimistel häält andma 15 protsenti valijatest, samas andis kindla jah-i 3 protsenti ja pigem jah-i 12 protsenti vastanutest.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: