Herkel soovib näha rohkem erakonnasisest usaldust

Vabaerakonna esimees Andres Herkel ütles, et teerada valimisteni on kaardistatud, kuid see pole valmis ja eeldab praegusest suuremat erakonnasisest usaldust.

Erakonna suvepäevadel ERR-ile intervjuu andnud Herkel ütles, et tema hinnangul pole parteis leere.

"Ei ole leere. Erakond peab edasi minema ja tuleb valimistele minna. Selles ollakse ühel nõul," lausus ta.

Praeguste probleemide taga näeb ta seda, et debatt erakonna tulevikust jäi tänavu kevadel katki, kui Artur Talvik esimeheks pürgimast loobus.

"See asi lõppes sellega, et ma jäin kandideeridest suhteliselt üksi ja see jättis mingid asjad lahendamata ja võib-olla lõpuni rääkimata," tõdes ta.

Kõnes parteikaaslastele esitas Herkel kava, mida erakond lähematel kuudel peab tegema.

"Et mis on need sõlmküsimused ja muutujad poliitilisel maastikul. Tegevjuht ja kampaaniajuht esitasid oma ettekanded. Teerada on kaardistatud, see teerada ei ole valmis. Aga see kindlasti eeldab seda, et erakonnasisene usaldus oleks paremal tasemel, kui see on viimase nädala jooksul välja paistnud," selgitas ta.

Ta rõhutas, et Vabaerakond on peamine süsteemiväline jõud, kes demokraatia, korruptsiooni ja säästlikkuse - ärge andke lubadusi, millel pole katet - temaatika esile tõi.

"Me oleme ka nüüd selleks valmis. Näeme, et on ka teisi, kes samasuguse teemapüstitusega on valmis valimistele minema.

Meie jaoks on küsimärk see, kuidas nemad organiseeruvad ja sünnib ka mingi koostöö. Aga meie töötame praegu selle nimel, et minna valimistele täiega," ütles Herkel.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: