Aru jaoks on Vabaerakonna fraktsiooni töövõime küsimärgi all

Krista Aru.
Krista Aru. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Vabaerakonna fraktsiooni kuuluv parteitu riigikogu liikme Krista Aru sõnul kerkib erakonna sisepingete olukorras lähipäevil üles küsimus, kuidas hakkab riigikogu sügisistungjärgul tööle fraktsioon.

"Loogiline küsimus, mis kerkib kohe, juba 22. augustil, kui riigikogu täiskogu koguneb erakorralisele istungile, on see, millisena ja kuidas hakkab nüüd tööle Vabaerakonna fraktsioon? Mitu liiget meil siis on? Kas kaheksa, seitse või veelgi vähem?" arutles Aru sotsiaalmeedia postituses.

"Selle koosseisu, milleks meil kõigil on rahva poolt mandaat, tööaeg kestab veel ju pool aastat. Kas Vabaerakonna fraktsioon suudab olla endiselt töine ja toimekas, või pääseb fraktsiooniski esiplaanile igaühe nii loomulik ja arusaadav mure oma tuleviku pärast, mis sunnib teatud arupidamistes, koosolekutest ja seisukohtadest hoopis eemalduma?" kirjutas Aru.

Pärast suvist kokkusaamist Vabaerakonna fraktsiooni inimestega Peedul tekkis Arul lootus, et Vabaerakond võib siiski, hoolimata kõikidest raskustest, omavahelistest möödarääkimistest ja vasturääkivustest, oma algse aatelise aluspinna üles leida ning siis, tööd tehes, üheskoos ka riigikogu valimistele minna.

"Nii see siiski ei sünni. Praeguses seisus, kus lahkarvamusi ja möödarääkimisi klaariti ühelt ja teiselt poolt kõigepealt ajakirjanduse vahendusel mitte omavahel, on selle ideelise seisukoha, – toome uut poliitilist kultuuri loosungiga "Aru pähe!, - juurde tagasipöördumine välistatud. See poleks enam aus ega usaldatav," märkis Aru.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: