Jooksuvõistlused toovad Tallinnas kaasa tänavate sulgemise tavaliiklusele

{{1535441400000 | amCalendar}}
Foto: Siim Semiskar/ERR SPORT

Tallinna maraton ja Sügisjooks toovad pealinnas kaasa ulatuslikud liiklusmuudatused ja suletakse ajutiselt mitmeid tänavaid.

Tallinna maraton on pikenenud ühe päeva võrra ning kestab 7.-9. septembrini.

Kesklinna, Põhja-Tallinna ja Kalamaja piirkonda tasub sõidukiga liiklejatel võimaluse korral vältida 8. septembri õhtul ja 9. septembril, teatas linnavalitsuse pressiteenistus.

Jooksuvõistlustel osaleb üle 22 000 inimese rohkem kui 60 riigist.

"Sedavõrd suure mahuga sündmuse turvaline läbiviimine toob kaasa olulised muudatused pealinna liikluses, mistõttu tekivad paratamatult ka liiklusseisakud ja -ummikud. Võistlustrassil ja selle lähiümbruses on liiklus suletud või tugevasti häiritud, mistõttu peaks jooksutrassi piirkonda sattudes varuma aega ja olema kannatlik või valima sihtkohta jõudmiseks alternatiivse marsruudi. Sõidukijuhtidel tuleb hoolega jälgida ajutisi liiklusmärke ning järgida reguleerijate märguandeid ja soovitusi," vahendas pressiteenistus.

Kõige rohkem on jooksust häiritud Kalamaja elurütm.

"Laupäeva, 8. septembri pärastlõunal, umbes 16-19 tasub Kalamaja ja kesklinna inimestel olla tähelepanelik ja varuda eelnevalt aega selleks, et oma toimetused varem ära teha ja mitte liigelda raja piirkonnas. Pühapäev puudutab eelkõige kesklinna piirkonda Mere puiesteel ja vanalinna ümbruses ning Põhja-Tallinnat ja veidi ka Rocca al Mare piirkonda. Eriti tasuks tähelepanelik olla Sõle tänava ja Kolde puiestee ristmikul, kus on ennelõunasel ajal, 10-12 vahel kindlasti ummikud," selgitas Tallinna Maratoni peakorraldaja Mati Lilliallik "Aktuaalsele kaamerale".

Maratoni ajal korraldavad liiklust reguleerijad ning jooksu ennast julgestavad politseinikud, turvatöötajad ja rajakohtunikud.

Piirkonna elanikel, liiklejatel ja jalakäijatel soovitas linnavalitsus varakult tutvuda liiklusinfo ja liiklusskeemidega.

Toimetaja: Indrek Kuus, Marju Kaasik, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: