Terviseamet: mürgistustelefonile helistavad kaebustega MMS-i tarvitajad

MMS-i müüakse suuloputusvahendina, mis ametliku sildi järgi on välispidiseks tarvitamiseks, ent mida suletud grupis juhendatakse sisse jooma.
MMS-i müüakse suuloputusvahendina, mis ametliku sildi järgi on välispidiseks tarvitamiseks, ent mida suletud grupis juhendatakse sisse jooma. Autor/allikas: kuvatõmmis

Terviseamet teatas oma Facebooki lehel, et mürgistuste infoliinile on laekunud mitmeid kõnesid inimestelt, kes MMS-i tarvitamise järel on end halvasti tundnud ja oksendanud, ning on mures oma tervise pärast.

"Terviseameti mürgistuse infoliin 16 662 on saanud mitmeid kõnesid inimestelt, kes on küsinud nõu ja abi nii iseenda negatiivsete kogemuste kohta kui ka oma lähedaste "päästmiseks" MMS-i käest. Helistajad on öelnud, et neil on hakanud MMS-i tarvitamise järel paha, kaasnenud on kõhuvalu ja oksendamine ja seda ka tarvitamise järgsel päeval. Inimesed on tunnistanud, et nad on mures oma tervise pärast ja mures oma lähedaste pärast, kes on hakanud MMS-i manustama isegi lastele," seisab terviseameti postituses.

"Helistajate poolt kirjeldatud nähtused on esmase mürgistuse tunnuseks. Toode, mida inimesi kasutama keelitatakse, on registreeritud kosmeetikavahendina ja esmaselt mõeldud suuhügieenivahendiks, kus on lisamärkena toodud hoiatus: mitte alla neelata!" juhib terviseamet tähelepanu vastuolule pudelil ja suuliselt antud soovitustel. Sellest vastuolust kirjutas möödunud nädalal ka ERR.

"Igasuguste toodete väärkasutamisel riskib kasutaja oma tervisega. Väärkasutamisele õhutamist loetakse Eestis rahvaterviseseaduse alusel keelatud tegevuseks," hoiatab terviseamet.

"Juhul, kui te olete kõigele vaatamata otsustanud eksperimenteerida oma tervisega ja te vajate mürgistusnähtude ilmnemisel nõu või abi, soovitame viivitamatult ühendust võtta mürgistuse infoliiniga 16 662, kuhu saab helistada ööpäevaringselt ja seda kõikidel nädalapäevadel. Helistamine infoliinile on anonüümne, teile vastavad oma valdkonna parimad spetsialistid," julgustab amet.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: