Vodja mõisakoolis võeti kasutusele eriline töövihik

Foto: ERR

Viiekümne õpilasega Vodja mõisakoolis Järvamaal võeti õppetöö toetamiseks kasutusele töövihik, mille abil võib treenida kätt, mälu ja tähelepanu ning sealt võib leida Vodja mõisaga seotud õpetlikke lugusid.

Vodja koolis käivad lapsed, kes vajad väikesi klasse ja isiklikku lähenemist. Klassiõpetaja Gerli Miku sõnul teeb uus töövihik ka õpetaja töö pisut lihtsamaks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meil on väga hea võimalus tutvuda oma kooli ajalooga, meil on väga hea võimalus kasutada seda ka eesti keele tundides. Õpetaja vaatab lihtsalt ära, kuidas ja millises tunnis me saame seda rakendada ja teemad ette valmistada," lausus Mikk.

Sarnane töövihik on olemas juba ka Vääna ja Laupa mõisakoolil.

Vodja kooli töövihiku koostaja Gled-Airiin Saarsoo ütles, et selle abil märkavad õpilased ümbrust ja hakkavad seda rohkem väärtustama. "Ta leiab siit mingeid uusi mõtteid ja ülesandeid. See on ikkagi inspiratsiooniallikas," sõnas ta.

Töövihikus on juttu ka Vodja kooli hobustest: milline on nende iseloom, kuidas neid saduldada või vankri ette rakendada. Hobused on osa Vodja kooli õppetööst, nad aitavad lastel endas selgusele jõuda.

"Miks ma nii mõtlen, nagu ma mõtlen, miks ma nii tunnen, nagu ma tunnen. Miks ma käitun nii, nagu ma käitun. Paljud sellised asjad saavad hobukooli tunnis palju selgemaks koos hobustega," tõdes Vodja hobukooli õpetaja Annika Krasta.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: