Noorte tehtud filmid räägivad sotsiaalprobleemidest

Festivali "Kino maale" animafilmide võistluse võidutööd räägivad laste koolimuredest ning õnneliku lõpuga õnnetusest Eesti kaitseväest. Paremate filmide autoreid autasustati Tapal toimunud tseremoonial.

Animafilmi festivalil "Kino maale" peetud koolituste toel valmis konkursiks kokku 30 filmi. Festivali peakorraldaja Indrek Jurtšenko tõdes, et sel aastal tulid tugevalt esile sotsiaalse taustaga filmid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mul on hea meel, et meie noored animaatorid on need teemad üles leidnud ja ei karda neid kajastada. Kui neid kajastatakse ja aktualiseeritakse veelgi enam ka läbi kunsti, siis ehk ka meie riigimehed suudavad leida paremaid lahendusi, et neid probleeme ei oleks," avaldas Jurtšenko lootust.

Laste ja noorte animatsioonivõistluse võidufilm "Tõnni elumuutused" on lugu sellest, kuidas vanemad saavad pahale teele kippuva koolilapse elu huviringide abil mõjutada.

"Paljud tänapäeva noored ei taha koolis käia ja me tahtsime näidata, kui tähtis see kool tegelikult on ja kui tore seal käia on," põhjendas filmi teemat selle üks autoritest Romi Tammleht.

Militaaranimatsiooni võidufilm "Maastikusõit" räägib reaalsetel sündmustel põhineva loo Eesti kaitseväes toimunud autoõnnetusest, mis valiti filmi teemaks õpetlikul eesmärgil.

"Et teistele teada anda, et tuleb ettevaatlikum olla ja oma tegude eest tuleb alati vastutada," põhjendas teemavalikut selle filmi üks autoritest Risto Saul.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: