Indrek Neivelt peab Isamaa pakutud pensionireformi plaani heaks

Ettevõtja Indrek Neivelt leiab, et erakonna Isamaa algatus teise pensionisamba reformimiseks on mõistlik ja Eesti inimestele kasulik.

"See on väga riigimehelik samm ja õiges suunas. Mul ei ole ühtegi halba sõna öelda, ainult head sõnad," ütles Neivelt teisipäeval ERR-ile. "Isamaa ettepanek on suur samm selles vallas ja diskussiooni koht erakondadele."

Neivelti sõnul ei oska ta öelda, et milliseks riigikogus pensionireformi kujuneb.

"See on määramatu. Aga on õige kui, inimene saaks seda kogunenud raha kasutada ja oma laene tegasi maksta. Riik lükkab sunniviisiliselt inimese pensioni teise sambasse, aga kui samal ajal on tal üleval tarbimislaenud oleks mõistlik need laenud kustutada. Inimestel oleks kergem ja nende sissetulekute jaoks oleks see tubli samm ja samuti stiimul majandusele," arutles Neivelt.

Ta lisas, et Eesti inimene on üldjoontes vastutustundlik ja teise sambasse kogumine peaks olema vabatahtlik. "Tavaline Eesti inimene kogub raha, kasvatab lapsi ja teda ei pea 101 tarka riigikogust õpetama, et mida peab tegema."

Isamaa pakkus välja teise pensionisamba reformimise kava, mis ei tähenda selle kaotamist, vaid inimestele õigust kanda pensionifondi kogunenud raha oma investeerimiskontole ning seda ise paigutada.

"Isamaa ettepanek on teha kogumispensioni süsteemis üks põhimõttelise tähtsusega muudatus - anda inimestele otsustusõigus oma teise pensionisamba kasutamise üle," teatas Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

Neivelt kirjutas laupäeval ERR-i arvamusportaalis, et teise samba pensioni teema jõudnud tänaseks tupikusse. "Keegi sellesse enam ei usu. Fondihaldurid ja Eiki Nestor välja arvatud. Nemad on ainukesed, kes olemasolevat süsteemi veel kaitsevad."

"Meil on usalduskriis. Fondihaldureid ei saa usaldada. Kaua sa kuulad nende juttu, kuidas kõik on väga hästi. Kui spordiga paralleeli tõmmata, siis kaotavad nad ju 100 meetri jooksus teistele poole maaga. Parematele veelgi rohkem. Aga ikka küsitakse igal aastal enne tiitlivõistlust nende käest intervjuusid. Ja nad räägivad, kui palju on harjutatud ning treeningmeetodika on õige jne. Ja päevarahad on pigem väikesed," kirjutas Nestor.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: