Kaia Iva sõnul on valitsus pensionisüsteemi uuendades õigel teel

Kaia Iva.
Kaia Iva. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva sõnul on valitsusliit pensionisüsteemi muutva eelnõuga tegemas õigeid otsuseid ja teist pensionisammast pole kavas kindlasti kaotada.

"Pensionimuudatusi on pikalt ette valmistatud ja huvigruppidega läbi räägitud ja palgast sõltuvus pole kadunud. Teine sammas on ainult palgast sõltuv. On valeinfo, et tulevane pension ei sõltu palgast," ütles erakonda Isamaa kuuluv Iva Eesti Televisiooni saates "Esimene stuudio."

Teise samba kaotamise plaani ei Ivas sõnul ei ole. "Isamaa valimisprogrammi seda ei tule."

Iva lausus, et praeguse süsteemiga edasi minnes oleks väiksemate ja suuremate pensionite vahe neli korda, praegu jääb umbes kolm. "Nii edasi minnes minnes oleks paljud tulevased pensionärid langenud alla vaesuspiiri. Oleme võrdsustanud maksusüsteemi."

Ivaga saates debateerinud Reformierakonna juhatuse liige Taavi Rõivas ütles, et ausalt palka teenivatelt inimestelt võetakse raha ära. "Eelnõu kaotab palgast sõltuvuse."

Ümbrikupalkade osakaal on Rõiva sõnul Keskerakonna esimehe Jüri Ratase valitsuse ajal kasvanud. "Valitsus on maksustanud ka töötavaid pensionäre kõrgemalt kui seni, mis on ebaõiglane. See on sotsialistlik eelnõu, mis demotiveerib ausa palga maksmaist."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: