Vabaerakond hüppas pensionireformi asjus Isamaaga ühte paati

Kaul Nurm.
Kaul Nurm. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Vabaerakonna esimees Kaul Nurm ütles, et toetab teise pensionisamba vabatahtlikuks muutmist, nagu nädala alguses pakkus välja erakond Isamaa.

"Me oleme liikumas tõepoolest sinna suunda, et teine sammas võiks muutuda vabatahtlikuks. Sest senine praktika pensionisammaste osas näitab seda, et see on eelkõige kasulik pankadele ja kindlustusfirmadele ning see, kellele ta mõeldud on, ehk inimene, saab kõige viimases järgus sellest kasu," ütles Nurm ERR-ile.

"Meil juba on kohustuslik pensionikindlustus esimese samba näol olemas. See ju lõppude lõpuks tuleb ikkagi tööjõumaksudest. Kui me räägime nüüd kohustuslikust teisest sambast, siis, kas meil peab olema kaks kohustuslikku pensionisammast," arutles Nurm.

Nurm arvab, et ilmselt on neid inimesi, kes vabatahtlikuna teisest sambast loobuvad päris palju. "Siis põhimõtteliselt seda riiklikku juurdemakset ja seda osa, mida inimene täna sisuliselt kahe protsendi näol tööjõumaksudena ära annab, saaks ja kasutada kasvõi jooksvate pensionide suurendamiseks. See oleks raha kiiresti uuesti meie majanduses ja aitaks inimeste elujärge," lisas ta.

Erakond Isamaa pakkus teisipäeval välja teise pensionisamba reformimise kava, mis ei tähenda selle kaotamist, vaid inimestele õigust kanda pensionifondi kogunenud raha oma investeerimiskontole ning seda ise paigutada.

Ettevõttepensionid

Nurm rääkis, et Vabaerakonnal on pensionisüsteemi osas ka veel täiendav ettepanek - ettevõttepensionid.

"Vabaerakond on tulemas välja ideega, et kas teise samba asemele või selle kõrvale võiks tuua ka selle võimaluse, et ettevõtted saavad hakata tegelema oma töötajate pensionikindlustusega. See on mitmetes välisriikides kasutusel ja vähemalt seda võimalust tuleks Eestis ka pakkuda," arvas Nurm.

Eriti puudutaks Nurme sõnul niiöelda pika vaatega ettevõtteid. "See oleks lahendus kinnistada enda juurde see kogemus ja need oskused, mida nad on koos ettevõtte ja töötajate arenguga läbi teinud," selgitas Nurm.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: