Tõniste: riik ei pea olema vastutustundetute inimeste lapsehoidja

Toomas Tõniste
Toomas Tõniste Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Rahandusminister Toomas Tõniste (Isamaa) ütles, et riik ei pea teisest pensionisambast vabaneva raha vastutustundetu kasutamise puhul olema nende inimeste lapsehoidja.

Erakond Isamaa pakkus teisipäeval välja teise pensionisamba reformimise kava, mis ei tähenda selle kaotamist, vaid inimestele õigust kanda pensionifondi kogunenud raha oma investeerimiskontole ning seda ise paigutada.

Tõniste ütles ERR-ile, et ta usub, et kui inimestele anda rohkem vabadust oma pensionivara kasvatada ja kasutada, siis on neil kokkuvõttes pensionile minnes rohkem vara ja sääste kui praeguse süsteemiga jätkates.

Rahandusminister: tulevikus on pension väike

Tõniste sõnul on riiklik pension tulevikus pigem väike ja seetõttu oleks mõistlik pensionipõlveks sääste koguda.

"Inimestele tuleb öelda ausalt ka seda, et riiklik pension on tulevikus pigem väike ja sellepärast tuleb igal juhul pensionipõlveks koguda sääste või investeerida oma kodusse või ettevõtlusse," lausus Tõniste.

Isamaa ettepanek sai teisipäeva jooksul ka omajagu kriitikat. Näiteks sotsiaaldemokraat Eiki Nestor märkis, et sellega kaasneb suur oht, et inimesed kulutavad selle raha enne pensionile jäämist ära. Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles, et isegi kui inimesed hakkavad pensionisääste näiteks laenude tagasimaksmiseks kasutama, ei näe ta selles halba.

Tõniste usub, et inimesed käituvad siiski vastutustundlikult. "Riik ei pea mõnede inimeste vastutustundetuse tõttu hakkama kõigile inimestele lapsehoidjaks," leisis Tõniste.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: