EKRE saadikud asutasid riigikogus Donald Trumpi toetusrühma

{{1541425380000 | amCalendar}}
Peeter Ernits
Peeter Ernits Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Keskerakonnast lahkunud ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE) liitunud saadiku Peeter Ernitsa eestvedamisel loodi esmaspäeval riigikogus USA presidendi Donald Trumpi toetusrühm.

Ernits ütles ERR-ile, et praegu kuulub toetusrühma kaheksa saadikut ehk tema ja seitse riigikogu liiget EKRE fraktsioonist, kuid ta avaldas lootust, et liitujaid tuleb veel.

Ernitsa sõnul omavad tänases geopoliitilises olukorras head transatlantilised suhted USA-ga üha suuremat kaalu.

"President Trump on selgelt väljendanud oma vankumatut toetust nii Eesti iseseisvusele kui pühendumist NATO liitlaskohustuste täitmisele. Sellele vaatamata näeme me kahjuks president Trumpi naeruvääristamist nädalast nädalasse ka Eestis," ütles Ernits.

Ernitas hinnangul on paljud president Trumpi poolt esile toodud probleemid ja eesmärgid samad ka meil. "Tänavuses kõnes hoiatas USA riigipea globalismi ideoloogiat ellu viivate Maailmapanga ja IMF-i tegevuse eest. Need on aastakümneid tegutsenud selle nimel, et kapital saaks takistamatult üle piiride liikuda, piirates sellega riikide valitsuste võimalusi kontrollida rahvusvaheliste korporatsioonide tegevust. Trumpi sõnul on täna ainus tee globalismist tingitud hädade leevendamiseks rahvusriikide tugevdamine."

Ernitsa sõnul vaevleb ka Eesti suveräänsuspuudulikkuse käes. "Ka Eesti ei saa olla nõus kõigega, mis talle ette pannakse. Ka Eesti peab lähtuma enda rahvuslikest ja riiklikest huvidest. Meie head liitlas- ja sõprussuhted on üheks selle garantiiks. Kuigi mitmed meist juba kuuluvad Eesti - USA parlamendigruppi, peame vajalikuks asutada lisaks sellele ka president Trumpi toetusrühm."

Toetusrühmade ja ühenduste kaudu saavad riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve. Esmaspäevase seisuga oli riigikogus 81 toetusrühma, Trumpi toetusrühm oleks 82.

Allikas: /ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: