Politsei kuulutas 100. aastapäeval välja lastelaulude konkursi

Noodid
Noodid Autor/allikas: Elina Poll-Riives

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) kuulutas Eesti politsei 100. aastapäeval välja lastelaulude konkursi "Lapseks olemise rõõm".

PPA peadirektori Elmar Vaheri sõnul sõltub tuleviku Eesti turvalisus sellest, kui õnnelikud on praegused lapsed.

"Eestis on liiga palju lapsi, kes elavad hirmu ja vägivalla keskel ning politsei pingutab selle nimel, et ohus lapsed ei jääks märkamata ja saaks abi. Mida rohkem turvatunnet ja inimlikke väärtusi suudame praeguste laste jaoks luua, seda suurema tõenäosusega saavad neist tulevikus ennast ja teisi hoidvad täiskasvanud," ütles ta.

Politsei laulukonkursile oodatakse palasid lastele tähtsatest teemadest ja sellest, kuidas väikesed inimesed maailma tajuvad. Tekstides ei pea kajastuma politsei töövaldkond ega politseiniku amet. Eelkõige hinnatakse palades lapsepärasust ja neis kõlavaid inimlikke väärtusi.

Laulud peavad sobivad laulmiseks solistidele, mudilas- või poistekoorile koos politsei- ja piirivalveorkestri või ansambliga. Laulude pikkus on kuni kolm minutit ja konkursist võivad osa võtta kõik laululoojad.

Esitatud paladest valib žürii välja kuni 15 laulu, mis plaadistatakse ning koostatakse ka noodivihik.

Laulude esitamise tähtaeg on 4. märts.

12. novembril möödub 100 aastat Eesti politsei loomisest 1918. aastal.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: