Ratas: keskfraktsioon toetab ränderaamistiku avaldust

Valitsusjuht ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles pärast koalitsiooninõukogu, et ränderaamistiku avalduse arutelu riigikogus võiks toimuda kõige varem neljapäeval ning keskfraktsioon toetab avaldust.

"Ränderaamistikuga on seis sarnane, mis ta oli enne. Ränderaamistikus ei ole ühist seisukohta [partnerite vahel]," ütles Ratas pärast koalitsiooninõukogu koosolekut.

"See algatus, et arutada laiapindselt asja riigikogus, on mõistlik. Seda võiks teha pigem rutem kui hiljem ning seda võiks teha eraldiseisval istungil," ütles Ratas ja kinnitas, et avaldus vajab lihthäälteenamust.

Ratas ütles, et keskfraktsiooni liikmetest on avaldusele kõik peale ühe saadiku, kes viibib välislähetusel, allkirja andnud.

Peaminister ütles, et suure tõenäosusega näeme riigikogu istungil, et opositsiooni ja koalitsiooni hääled ei jookse võimuliidu piiri pidi. Isamaa erakond on teatanud, et fraktsioon ei toeta ränderaamistikku.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: