Kallas: ränderaamistiku üle otsustamine on valitsuse, mitte riigikogu töö

Kaja Kallas.
Kaja Kallas. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles, et ränderaamistiku küsimust ei saa tuua riigikokku, sest selle üle otsustamine on valitsuse töö.

"Eesti vabariigi põhiseadus ütleb selgelt, et välispoliitika on vabariigi valitsuse ülesanne ja selliseid ülesandeid ei saa delegeerida [riigikogule]," ütles Kallas.

Kallas rääkis, et praegu ei ole veel selge, kas riigikokku üldse mingi eelnõu tuleb ja ka see, milline see saab olema.

"Misasi see konkreetselt on? Ränderaamistiku lepet, kui sellist ei saa ju riigikokku tuua. Me ei ole seda dokumenti näinud ja kui vaadata viimaseid uudiseid, siis kui see on nüüd valitsuse otsus tuua see riigikokku, siis ma saan aru, et selles ei ole ka valituses üksmeelt," lisas ta.

Kallas rääkis, et ÜRO ränderaamistiku üle otsustamine on valitsuse töö ning kui valitsus ei suuda otsustada, siis nad peaksid valitsemisvastutuse üle andma.

"Reformierakond ei ole kunagi peljanud otsustamist. Ja me oleme valmis seda otsustamist tegema. Kui valitsus soovib otsustamise üle anda, siis loomulikult me oleme valmis valitsusvastutust kandma," lausus Kallas.

Sotsiaaldemokraatlik erakond tegi ettepaneku, et riigikogu võiks otsustada Eesti liitumise üle palju poleemikat tekitanud ÜRO ränderaamistikuga. Erakonna juht Jevgeni Ossinovski viitas, et just opositsioonilisel Reformierakonnal saab olema tekkinud olukorra lahendamisel võtmeroll.

Kallas ütles Vikerraadio saates "Uudis +", et Reformierakond arutas ränderaamistiku küsimust fraktsioonis ja et selles küsimuses kujundatakse kindlasti ühtne seisukoht.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: