Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lauristin: Ossinovski tunnistas, et reageeris liiga ägedalt

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) juhatuse liikme Marju Lauristini sõnul tunnistas partei esimees Jevgeni Ossinovski, et reageeris liiga ägedalt, kui ähvardas viia SDE valitsusest ära, kui Isamaa liige Urmas Reinsalu justiitsministri ametist ei tagane.

"Peab ütlema, et Ossinovski täna ise ütles ka, et ta läks natuke ägedaks sellises esimeses pahameeles, et sisuliselt mingit valitsuse lõhkiajamise mõtet ei olnud," kommenteeris Lauristin "Ringvaates".

"Küsimus on ikkagi selles, et see olukord, kus ühe koalitsioonierakonna minister sisuliselt astub vastu kogu Eesti senise välispoliitika heale tavale - kus on üksmeeles püütud hoida need suured välispoliitilised teemad väljapoole sisepoliitilist punktivõistlemist - , oli nii šokeeriv, et ta tunnistas ise ka, et reageeris natuke liiga ägedalt," lisas Lauristin.

SDE juhatus arutas esmaspäeva õhtul ÜRO ränderaamistiku ümber tekkinud pingeid. Lauristin märkis, et ränderaamistiku oleks võib-olla pidanud kohe alguses riigikokku saatma.

"Täna tegid ju sotsid ettepaneku, et lahendada kriis niiviisi, et kogu rändekompakti teema otsustada riigikogus, mida oleks võib-olla pidanud kohe tegema. Mul on hea meel, et president võttis sotside ettepaneku vastu, nii et loodan, et sellega valitsuskriis on juba iseendast möödas," rääkis ta.

Lauristini hinnangul püüdis Isamaa ränderaamistiku vastu olles oma reitingut tõsta.

"Mis puudutab praegust rändedokumenti ennast, siis seda on seletanud president ja õiguskantsler ja teised, et selles pole niisugust kolli sees, et see kohe avaks mingeid uksi jne. Nii et ma arvan, et siin ikka tegemist oli justnimelt sellega, et sisepoliitilistes huvides Isamaa - vaadates ka seda, kus ta nüüd reitinguga ripub - püüdis tekitada sellist lainet, mis teda kergitaks äkki. Aga see oli küll väga õnnetu teema, mille ta valis selleks," rääkis Lauristin.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: