Repliik | Käed eemale esmakursuslastest! ({{commentsTotal}})

Helen Pärli.
Helen Pärli. Autor/allikas: EY Eesti

Ettevõtjate võidujooks tudengite värbamisel muutub aasta-aastalt agressiivsemaks, kirjutab EY Eesti personalijuht Helen Pärli.

Kui lasta konkurentsil helgemate peade nimel sel moel vabalt edasi kesta, pole ilmselt kaugel ka olukord, kus tööpakkumine ootab noort ees juba ülikooli sisseastumiskatsetel.

Vabas konkurentsis pole loomulikult midagi halba. Saan aru ka noore inimese kiusatusest saada teoorialoengu asemel kohe praktiline töökogemus. Küll aga on lubamatu, suisa vastutustundetu, kui laseme tekkida olukorral, kus jaht tudengitele jätab auditooriumid tühjaks.

Praktiline töökogemus on kindlasti oluline, kuid mitte baasteadmiste arvelt. Noored ei õpi ülikoolis vaid erialaseid teooriaid, vaid ka enesejuhtimist, meeskonnatööd ning kõige selle käigus avardub ka nende silmaring. Haritud inimesed on meie kõige suurem vara, mistõttu soovitan tungivalt otsida lahendusi, kuidas noori hoopis koolis hoida.

Tänuväärseid pingutusi selle nimel on teinud ka ülikoolid ise, muutes pakutavat haridust samm-sammult teooriakesksest praktilisemaks. Osa sellest koormast võiksid enda kanda võtta ka ettevõtjad, mõeldes rohkem sellele, kuidas anda oma panus hariduse kvaliteedi kasvu.

Just selline mõttemuster on viinud EY selleni, et läheme värbamisjutuga kõnetama alles viimase kursuse tudengeid, kellel on teooria ja baasteadmised juba koolist olemas. Selleks hetkeks on ka väiksem risk kool pooleli jätta.

Võibolla kaotame sedasi sprindidistantsil mõne võimaliku uue kolleegi, ent maratoni silmas pidades teame, et lõpuks võidavad sellest väikesest ohverdusest nii ülikoolid, üliõpilased kui ka teised ettevõtted. Ja targemast Eestist võidame loomulikult ka meie ise. Soovitan sedasi mõelda igal tööandjal, kes mõnd esmakursuslast ülikoolist järgmine kord enda juurde läheb meelitama. •

ERR.ee võtab arvamusartikleid ja lugejakirju vastu aadressil arvamus@err.ee. Õigus otsustada artikli või lugejakirja avaldamise üle on toimetusel. Artikli kommentaariumist eemaldatakse autori isikut ründavad ja/või teemavälised, ropud, libainfot sisaldavad jmt kommentaarid.

Toimetaja: Rain Kooli



Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: