Kallas: konkreetset retsepti erakonna reitingu tõusule viimiseks mul pole

{{1544697840000 | amCalendar}}
Kaja Kallas.
Kaja Kallas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles, et tal puudub konkreetne retsept, kuidas erakonna langus tõusuks pöörata.

Kallas arvas, et ränderaamistiku arutelu mõjutas kindlasti reitinguid ja nõustus, et ka Reformierakond oleks saanud ränderaamistiku arutelul saanud anda selgemaid seisukohti.

Kallas tunnistas, et kuigi erinevad seisukohad erakonnas näitavad erakonna tugevust, võib sellest mingitel hetkedel saada nõrkus.

"Meil oma erakonnas on väga palju erinevaid seisukohti. See on olnud meie tugevus, aga teatud hetkedel on see ka meie nõrkus, et meil on palju erinevaid arvamusi ja ongi raske seda arvamust ühtseks koondada, mida me kindlasti teeme. Lihtsalt meie tugevus selles osas peitubki, et me arutame need asjad läbi," rääkis Kallas.

Ajakirjanik Indrek Kiisler küsis, mis on retsept, et Reformierakonna langus tõusule pöörata.

"Meil on terve rida teemasid, millega me tegeleme. Kindlasti kogu see maksupoliitika, mis inimestele järjest enam selgeks saab. Eks me töötame edasi. Ei oskagi mingit konkreetset retsepti anda," vastas Kallas.

Karilaid: Reformierakond võib laguneda

Keskerakonna aseesimehe Jaanus Karilaidi hinnangul näitavad neljapäeval avalikustatud reitingud seda, et teise-kolmanda koha pärast valimistel võitlevad EKRE ja Reformierakond ning kehv valimistulemus võib viia Reformierakonna lagunemiseni.

"Mõlema küsitluse järgi eraldab EKRE-t ja Reformierakonda vaid kolm protsenti ehk enam kui 17 aastat Eestit juhtinud seltskonnal tuleb finišis erkkollase asemel leppida kahvatu pronksiga. Kui see juhtub, pole paljudel Reformierakonna tipp-poliitikutel kadunud aupaisteta ja võimuta huvi jätkata ning nimekad poliitikud lahkuvad erakonnast," ennustas Keskerakonna aseesimees.

Ta tõdes, et Reformierakonnas tekitavad reitingud kindlasti vihase reaktsiooni, mis viib poliitilise debati tõenäoliselt veelgi teravamaks, kuid mitte sisukamaks.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: