New York mõtleb teha palgaga puhkuse firmadele kohustuslikuks

New Yorgi linnapea Bill de Blasio.
New Yorgi linnapea Bill de Blasio. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

New Yorgi linnapea Bill de Blasio avalikustas kolmapäeval ettepaneku, mis kohustaks vähemalt viie töötajaga firmasid andma aastas töötajatele vähemalt 10 päeva palgaga puhkust, mis oleks jõustumisel USA-le esmakordne.

Praegu ei ole palgaga puhkuse andmise nõuet USA-s ühegi linna ega osariigi tasandil ning sellist nõuet pole ka üleriigiliselt. USA on arenenud riikidest ainus, kes nii teeb.

Nõue kehtib aga teatud juhtudel börsifirmades.

De Blasio linnavolikogule tehtud ettepaneku järgi kehtestataks see kohustus kõikidele linnas tegutsevatele firmadele, kus töötab vähemalt viis inimest.

Ta märkis, et New Yorgis on 500 000 töötajat, kellele ei ole ette nähtud palgaga puhkust. Neist 200 000 töötab toitlustus- ja majutussektoris.

"Aasta on 2019," ütles meer.

"On aeg kohelda inimesi väärikalt. On aeg inimesi hinnata. Mitte näha neid mutritena masinavärgis, vaid inimestena, kes väärivad täisväärtuslikku elu."

Ootuste kohaselt kiidab linnavolikogu ettepaneku heaks, sest mitmed selle liikmed ütlesid, et toetavad plaani.

De Blasio on viimastel kuudel hakanud usinamalt tegema progressiivseid ettepanekuid, milles mõned näevad soovi saada presidendiks.

Teisipäeval tuli ta välja uue tervishoiusüsteemiga, mis tagab ligipääsu tervishoiule kõikidele New Yorgi elanikele, kaasa arvatud riigis ebaseaduslikult viibivatele immigrantidele.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: