Prints Philipil on avarii pärast kahju ja ta vabandab

Prints Philip, Edinburgh'i hertsog.
Prints Philip, Edinburgh'i hertsog. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Suurbritannia kuninganna Elizabeth II abikaasa prints Philip kirjutas vabanduskirja naisele, kes sai viga eelmisel nädalal Norfolki krahvkonnas toimunud liiklusõnnetuses, mille käigus printsi juhitud Land Rover põrkas kokku peateel liikunud sõiduautoga Kia.

17. jaanuaril toimunud avariis keegi raskelt viga ei saanud. Üle katuse käinud Land Roveris viibinud 97-aastane Edinburgh'i hertsog pääses vigastustega. Teises autos viibis kolm inimest - autot juhtinud 28-aastane naine, tema üheksakuune poeg ja 46-aastane naine. 28-aastane naine sai põlvede piirkonda kergeid lõikehaavu, 46-aastasel Emma Fairweatheril murdus aga randmeluu, väikelaps viga ei saanud, vahendasid BBC, Guardian ja Sunday Mirror.

Fairweather oli varem meedias kurtnud, et mingit vabandust pole ta printsilt saanud.

Sunday Mirror avaldas Edinburgh'i hertsogi 21. jaanuari kuupäeva kandva kirja täismahus ning kuningliku palee kinnitusel sai sarnase kirja ka teine autos viibinud naine.

Kirjas avaldab prints Philip juhtunu üle sügavat kahetsust ning soovib naisele kiiret paranemist. Samuti selgitab ta, et on teadlik Babingley ristmiku liiklustihedusest, kuid tol hetkel paistis talle päike otse silma ning ilmselt seetõttu ei pannud ta peateel liikunud autot tähele. Lisaks märgib ta, et politseinikud soovitasid tal koheselt Sandringhami mõisa (kuninganna isiklik puhkeresidents - Toim.) naasta ja tervisekontroll läbida ning kaasliikleja vigastusest sai ta teada alles hiljem.

Fairweather jäi enda sõnul printsi kirjaga rahule ja nimetas seda kenaks žestiks. Eriti meeldis talle see, et Edinburghi hertsog oli jätnud kirjas ära kõik oma tiitlid ning kirjutas sellele alla lihtsalt Philipina.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: