Följeton. Valimiskompass soovitas naisel oma abikaasa maha jätta

"Lahutus prantsuse moodi" Autor/allikas: kaader filmist

Tänaseks on kõik suured meediamajad oma valimiskompassiga välja tulnud. Enamik lugejaid on mootorite tulemustega päri, kuna need peegeldavad nende isiklikku eelistust, aga on ka rahulolematuid – nii poliitikute kui ka valijate seas.

Tekib küsimus, et kas valimiskompass on ainult mänguline tööriist otsustamatule kodanikule või suudavad meediamajade rakendused muuta ka inimeste tegelikku eelistust? Oled sa lihtsalt pahane, kui tulemus pole sulle meele järele või allud kuulekalt tumedate jõudude poolt programmeeritud robotitele?

Meie toimetus kogus kokku lood elust enesest:

Merike (52): "Meie pere on alati Keskerakonda valinud! Kõik valimiskompassid ütlesid, et me peaks oma perega Keskerakonda edasi valima! Aitäh, valimiskompass!"

Hans (63): "Ma olen muidu EKRE valija, aga valimiskompass arvas, et ma peaks hoopis sotside poolt hääletama ning adopteerima 16-aastase Etioopia poisi. Nojah siis – kes olen mina, et valimisrobutis kahelda. Edasi, sotsid! Aitäh, valimiskompass!"

Meelis (32): "Läksin naisega teatrisse ning jätsime lapsed valimiskompassiga üksinda koju. Valimismootoris on tundide viisi harivat meelelahutust ning kui koju jõudsime, olid lastel ka toad koristatud, kodutööd tehtud ja laual auras maitsev veisepraad. Aitäh, valimiskompass!"

Margus (44): "Valimiskompass kompas oma kombitsaga kombetult mu kombekat."

Nadežda (36): "Valimiskompass ütles, et ma peaks sukelduma kirglikusse armusuhtesse naabri-Andreiga, kelle kõhulihastel saab juustu riivida ja tuharate vahel kreeka pähkleid purustada. Jätsin seepeale muidugi oma armastava abikaasa ja lapsed maha ning pole kunagi õnnelikum olnud. Aitäh, valimiskompass!"

Rauno (27): "Otsustasin oma auto sisseehitatud GPS-i välja lülitada ning navigeerisin puhtalt valimiskompassi järgi. Kahjuks sõitsin seepeale otsapidi Peipsi järve, kuigi tahtsin lihtsalt Keilasse jõuda. Eriti rahul ma selle tulemusega pole."

Lauri (45): "Ma olin enne ajakirjanik, aga nüüd olen valimiskompassi-äärmuslane. Sinul ei tohi olla teist valimiskompassi peale minu oma!"

Beyonce-Sheeran (20): "Valimiskompass paljastas mulle 10 viga, mida oma kassi toitmisel valesti teen. Eriti šokeeriv oli number 5. Ühtlasi sain teada, et sarnanen seriaalist "Seks ja linn" kõige enam Samanthaga. OMG LOL, see on nii minu moodi :D Aitäh, valimiskompass!"

Indrek (51): "Valimiskompassi küsitluse ainus probleem on, et õige tulemuse saamiseks ei tohi seda kindlasti läbida ainult ühe korra, vaid #kakskorda #kakskorda."

Anatoli (34): "Mind ei huvita, mida mingi robot mulle ütleb. Mina olen edasi inklusiivne ja valin korraga kõiki erakondi ja üksikkandidaate. Aitäh mitte millegi eest, valimiskompass!"

Mitmed poliitikud on solvunud, kuna valimiskompassid on nende mõtteid väidetavalt valesti tõlgendanud või mootorist üldse välja praakinud. Seetõttu on parteid loonud oma isiklikud kalkulaatorid – näiteks Reformierakonna valimiskompass soovitab valikutest sõltumata hääletada Reformierakonna poolt ja Isamaa kalkulaator Isamaa poolt.

Vabaerakonna valimismootor jõudis aga partei kodulehel olla ainult loetud tunnid, kuna kompass soovitas igal juhul valida kedagi teist. Samuti kurtis Vabaerakonna depressiivne robot iga küsimuse järel valijale, et Artur Talvik on ta hüljanud. •

* Käesoleva artikli näol on tegemist följetoniga.

Toimetaja: Rain Kooli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: