Ratas: Danske mainekahju hüvitamist tuleks veel arutada

{{1551350640000 | amCalendar}}
Danske Bank.
Danske Bank. Autor/allikas: ERR

Valitsus arutas neljapäeval kabinetiistungil Danske rahapesu kahjude võimaliku hüvitamist. Peaminister Jüri Ratase sõnul tuleks arutellu kaasata erinevad asutused.

Valitsus arutas mainekahju hüvitamist, ütles Ratas valitsuse pressikonverentsil. Ta lisas, et valitsus otsustas teemaga edasi minna ja kaasata arutellu justiitsministeerium, rahandusministeerium, välisministeerium, Eesti Pank ja finantsinspektsioon.

Nende koostöös peaks selguma võimalused Eesti maine kahjustamise eest võimalike nõudeid esitada, rääkis Ratas.

"Kas on üldse võimalik midagi välja nõuda ja kas Eesti hakkab midagi välja nõudma, seda me täna ei otsustanud," märkis Ratas.

Justiitsminister Urmas Reinsalu ütles, et tema ettepanek valitsusele oli teha USA ametiasutustega Danske rahapesu uurimises igakülgset koostööd. Kui USA uurimine peaks lõppema mõne kokkuleppe või süüdimõistva otsusega võivad Danskelt sisse nõutavad summad Reinsalu hinnangul ulatuda üle mitmesaja miljoni euro, millest USA siis omakorda osa annaks Eestile.

Selliseid olukordi on ka varem ette tulnud, kus USA ja Eesti õiguskaitseorganid teevad koostööd ja hilisemalt jagavad ka kurjategijailt ära võetud vara omavahel, rääkis Reinsalu.

Danske Eesti haru läbis aastatel 2007-2015 hinnanguliselt 200 miljardit eurot hämarat raha. Danske rahapesu uurimiseks on käivitatud erinevaid menetlusi üle terve maailma.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: