Eesti ja Taani finantsjärelevalve juhid: koostööd on vaja jätkata

Finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler
Finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler Autor/allikas: ERR

Kolmapäeval Tallinnas kohtunud Taani ja Eesti finantsjärelevalve juhid Jesper Berg ja Kilvar Kessler kinnitasid, et rahapesu tõkestamisele kaasaaitamine on nende jaoks üks peamisi prioriteete ning seejuures rõhutasid nad omavahelise koostöö tähtsust.

Finantsjärelevalveasutuste juhid kohtusid kolmapäeval, et arutada rahapesu tõkestamise alaseid küsimusi ja hiljutist meediakajastust, teatas finantsinspektsioon. 

"Meil oli hea ja avatud arutelu. Hiljutised sündmused on olnud valulikud mõlema riigi jaoks ja me peame sellest õppima. Praegu saame rõhutada vaid jätkuva koostöö vajadust," ütles Berg peale kohtumist.

"Keerukate piire ületavate asjade käsitlemisel on võtmeks eelnevalt kokkulepitud selge tööjaotus asutuste vahel, isegi kui õigusraamistik on ebaselge. See on meile oluline õppetund," lisas Kessler.

Euroopa Pangandusjärelevalve (EBA) avas eeluurimise järel 18. veebruaril kuni kaks kuud kestva uurimise mõlema finantsjärelevalve suhtes Euroopa Liidu õiguse rikkumise osas (Breach of Union Law Investigation) Danske panga üle järelevalve tegemisel.

Taani ja Eesti järelevalve lubasid anda oma pädevuse piires parima, et tagada korrektne uurimisprotsess. 

Euroopa Pangandusjärelevalve (EBA) on Euroopa Liidu sõltumatu asutus, mille ülesanne on tagada kogu Euroopa pangandussektoris tõhus ja ühtne usaldatavusnormatiivide kehtestamine ja nende täitmise järelevalve. Euroopa Pangandusjärelevalve üldeesmärgid on säilitada Euroopa Liidus finantsstabiilsus ja pangandussektori terviklikkus ning tagada nende tõhus ja korrapärane toimimine.

Eesti ja Taani finantsinspektsioonide osas on uurimist alustatud EBA asutamislepingu artikkel 17 alusel. Juhul kui uurimine peaks tuvastama Euroopa Liidu õiguse rikkumise, on EBA-l õigus teha asjaomasele pädevale asutusele soovituse meetmete kohta, mida tuleb võtta liidu õiguse järgimiseks.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: