X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Ossinovski süüdistas sotside hävingus EKRE-t ja Eesti 200-t

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juht Jevgeni Ossinovski ütles, et erakonnalt viis mandaate Eesti 200 ning paremäärmusliku poliitilise õhustiku loonud EKRE kahandas samuti sotside populaarsust.

"Eks valimistulemus on kindlasti oluliselt alla ootuste, jah," kommenteeris Ossinovski riigikogu valimistel saavutatud tulemust.

Ossinovski sõnul ei olnud aga siiski erakonnakaaslastele peetud tänukõne ühtlasi tema parteijuhi kohalt lahkumise kõne.

Ossinovski sõnul oli sotside kehva tulemuse taga kaks põhjust. "Üks on muidugi see, et see paremäärmuslik laine on Eestis palju kõrgema harjaga kui vahepeal tundus. See, mis on teistest Euroopa ühiskondadest üle käinud on nüüd ka meie juurde jõudnud ja ega me ühiskonnana väga hästi sellega toime ei ole tulnud," rääkis Ossinovski viidates EKRE-le.

Ta lisas, et EKRE kujundab poliitilist õhustikku ja teemasid, mille ümber väideldakse.

"Teine on muidugi see, et eks siin alates sügisest oli selge, et Eesti 200 võtab meilt hääli ära. Eriti nukker on see, et lisaks sellele, et umbes 4-5 kohta võtsid nad meilt, on nad lisaks sellele ka tõenäoliselt parlamendist väljas," sõnas Ossinovski.
Ossinovski sõnul nõuab valimistulemus paratamatult nüüd peeglisse vaatamist. "Nii minul kui ka kõikidel teistel, kes tulemuses nii head ei olnud, kui oleks oodanud," märkis ta.

Küsimusele, mis sai tehtud valesti, vastas Ossinovski, et selles vastuses on palju erinevaid nüansse. Väikest mõju avaldas tulemusele tema sõnul ka Rainer Vakraga seotud plagiaadiskandaal. Samuti ei mõjunud sotside populaarsusele hästi ÜRO ränderaamistiku ümber toimunud arutelu.

Ossinovski rääkis, et erakond teeb järeldused valimistulemusest lähipäevadel ja siis arutatakse ka millise liidriga erakond edasi läheb.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: