Ossinovski näeb sotside šanssi saada endale pettunud venekeelsed valijad

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski ütles ETV saates "Esimene stuudios", et näeb sotside võimalust saada endale Keskerakonnas pettunud venekeelsed valijad.

Saatejuht Anna Pihl ütles, et sotsid põrusid valimistel ja viitas Eiki Nestor seletusele ERR-i veebisaates "Otse uudistemajast", et erakonna kuvand on muutunud sõbralikust erakonnast käskivaks ja õpetavaks.

"Jaa, valimistel läks kehvasti. Siin ei ole loomulikult mingit saladust. Eks erakond on esmaseid analüüse sellest valimistulemusest teinud ja kindlasti teeb lähikuudel veel edasi. Kindlasti on erakonna jaoks üks oluline õppetund tuleviku mõttes, et viis aastat on olnud valitsusvastutust, ehk kõige pikem periood kui sotsid on järjest valitsuses olnud ja ega meil seda kogemust ja oskust, kuidas valitsusest minnes head valimistulemust tegema ei ole varem olnud. Eiki Nestori märkus on sellega seotud. Valitsemisega kaasneb alati erinevaid küsimusi, mis ei ole ühemõtteliselt populaarsed," kommenteeris Ossinovski Nestori öeldut.

Ossinosvki sõnul joonistasid konkurendid inimeste tervise nimel tehtud otsustest valitsuse võitlus oma rahva vastu.

Samuti nimetas Ossinovski sotside kehva tulemuse ühe põhjusena paremäärmusluse tõusu EKRE näol.

Küsimusele, et kas erakond oleks võinud Anastassia Kovalenko ja Rainer Vakra plagiaadiskandaalidele, kuidagi teistmoodi reageerida, vastas Ossinovski, et Vakra oleks võinud küll teistmoodi reageerida.

Ossinovski sõnul mõjutavad need juhtumid Kovalenko ja Vakra edasist poliitilist karjääri, aga hoidus ütlemast, kas nad heidetakse erakonnast välja.

Ossinovski tunnistas, et tunneb endal valimistulemuse ees vastutust. "Erakonna esimees loomulikult vastutab selle eest, kuidas erakonnal läheb, sealhulgas ka valimistel," ütles Ossinovski.

Ta ütles, et enne sotside korralist üldkogu 9. juunil ei kavatse ta erakonnajuhi kohalt tagasi astuda.

Ossinovski Euroopa Parlamendi valimistel ei kandideeri. Ta ütles, et sotsid lähevad europarlamendi valimistele võtma kohta Marina Kaljurannale.

Rääkides käimasolevatest võimukõnelustest ütles Ossinovski, et suur hulk venekeelseid valijaid pettud Keskerakonnas, sest partei on nad reetnud.

Isamaa ja EKRE kohta ütles ta, et mõlemad üritavad teist endaga liita. "Isamaa loodab, et nad suudavad EKRE ära liita endaga paari aasta pärast ja EKRE tõenäoliselt loodab vastupidist," lausus Ossinovski.

Ossinovski tunnistas, et ta näeb tekkinud olukorras võimalust võtta endale Keskerakonnas pettunud venekeelsed valijad. "Meie toetus venelaste seas on olnud märkimisväärselt tagasihoidlikum kui ta on olnud Keskerakonnal, aga me oleme olnud väga tugev teine valik venekeelsele elanikkonnale. Ja see on see koht, kus me soovime teisest valikust muutuda väga paljudele esimeseks valikuks," rääkis ta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: