Barbi Pilvre: Eesti200 ja sotsid võiksid ühineda

{{1551774900000 | amCalendar}}
Barbi Pilvre.
Barbi Pilvre. Autor/allikas: Arno Mikkor/VPK

Sotsiaaldemokraat Barbi Pilvre arvates võiksid Sotsiaaldemokraatlik erakond ja parlamendist välja jäänud Eesti200 pikas perspektiivis ühineda.

"Muidugi kaotas SDE Tallinnas Eesti200-le hääli lihtsalt ka seetõttu, et elektoraat on sama ja taheti lihtsalt vaheldust ja uusi nägusid. Mõnes mõttes on see arusaadav, inimesed tahavad uusi poliitikuid sageli nagu uusi riideid igal kevadel või vähemalt nelja aasta tagant. Tegelikult võiks Eesti200 ja SDE ikkagi ühineda pikas perspektiivis, aga see muidugi summutab paljude uute tulijate motivatsiooni, sest ees on väljakujunenud, sageli  nähtamatud võimuhierarhiad," kirjutas Pilvre oma blogis.

Pilvre, kes kandideeris neil valimistel, kuid ei osutunud valituks, märkis veel, et valijate isu uue järele on arusaadav, samas, poliitilise otsustamise süsteem on parlamendis niivõrd jäik, et igasugused uued ideed kaovad konsensuse saavutamise protsessis.

"Tasub jälgida juba praegust koalitsiooni moodustamise protsessi, kus "otsitakse ühisosa", millega nõustub enamus. Lõpuks on seisukohad treitud nii munajaks, et need sobiksid kõigile, aga muul viisil pole poliitikas kahjuks otsuseid võimalik vastu võtta. Mis puutub ekspertidesse, siis poliitikud kuulavad vahel ka eksperdid ära ja siis lepivad kokku, mida on võimalik valijale maha müüa."

Eesti 200 esimees Kristina Kallas ütles ERR-ile, et tegemist on Barbi Pilvre isikliku ettepanekuga. "Meie ei ole seda isegi mitte arutanud."

Mitmed Sotsiaaldemokraatliku erakonna poliitikud eesotsas selle esimees Jevgeni Ossinovskiga on öelnud, et valimistel 4,4 protsenti toetust saanud ja parlamendist välja jäänud Eesti200 võttis just Sotsiaaldemokraatlikult erakonnalt toetust.

"Ma rääkisin möödunud suvel Kristina Kallasega ja tema ütles, et Eesti200 võtab Reformierakonnalt hääli. Mina ütlesin, et võtavad sotsiaaldemokraatidelt," ütles Ossinovski Reformierakonna valimisvõidu järel Vikerraadio valimisstuudios.

Ossinovski hinnangul kaotasid sotsid Eesti200 tõttu neli-viis kohta parlamendis.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: