Keskkonnaamet: looduses kohatud metsloomade poegi ei tohi häirida

Foto: ERR

Kevade lähenedes tuletab keskkonnaamet inimestele meelde, et looduses kohatud metsloomade poegi ei tohi häirida.

Metsloomapojad tuleb jätta leiukohta, kui nad ei ole vigastatud, ning kindlasti ei tohiks neid koju kaasa võtta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pärnu Postimees kirjutas, kuidas Pärnu rannas lebanud viigerhülge poega käisid vaatamas kümmekond inimest, kes ujutasid teda vees ja viisid autosse sooja.

Metsloomaühingu hinnangul ei saanud viigerhülgepoeg enam emaga kokku ning väikelooma elu päästmiseks tuli ta viia Riia loomaaeda.

"Nende loomapoegade, olgu nad siis praegu seal külmas ja märjas mererannas, või jääl olevad hülgepojad või mõne aja pärast looduses leitavad erinevad metsloomapojad - metskitsed, jänesed, siilid jne - kodu on seal ja see on nende lapsepõlv. Ja meie selliseid inimesekeskseid lähenemisi ja kategooriaid ei tohiks nendele üle kanda. Ja kui nad on väliselt korras ja nad ei ole vigastatud, siis ei ole vaja sinna inimesekeskset lähenemist ja mingit sekkumist," rõhutas keskkonnaameti looduskaitse peaspetsialist Tõnu Talvi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: