ITK sünnitusosakond sai enneaegsete laste stabiliseerimislaua

Ida-Tallinna keskhaigla naistekliiniku sünnitusosakond sai Colonna heategevusfondilt enneaegsete laste stabiliseerimislaua.

Kampaaniaga "Aita päästa elu" kogus Colonna heategevusfond üle 90 500 euro. Sellest rahast jagus ka Kuressaare, Rakvere ja Võru haigla sünnitusosakonna uute KTG-aparaatide ostuks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ida-Tallinna keskhaigla stabiliseerimislaud võimaldab paljusid enneaegse lapse abistamiseks vajalikke protseduure nagu hingamise ja südame töö toetamine teha sünnitustoas. See säästab elu päästmiseks vajalikku aega ja vastsündinu saab olla ema läheduses.

"Teda saab liigutada. Kui te kujutate ette, et meil on siin üks sünnitaja, siis me saame seda liigutada täpselt sünnitaja juurde. Samuti on see laud reguleeritav, kui kõrgele või madalale on seda vaja lasta. Oluline on see vahemaa, mis jääb sünnitaja ja selle laua vahele. Varem pidime nabanööri läbi lõikama ja viima lapse kiiresti intensiivravi osakonda, aga nüüd me saame teha selle esmase stabiliseerimise siin selle laua peal," kirjeldas ITK naistekliiniku vanemarst Annika Tiit.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: