Keskpäeval avaldatakse meelt vabadust piirava poliitika vastu

meeleavalduse plakat
meeleavalduse plakat Autor/allikas: sotsiaalmeedia

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) valitsusse võtmist vastustavad aktivistid korraldavad pühapäeva lõunal Tallinnas ja Tartus meeleavaldused, millega protestitakse inimeste vabadusi piirata ähvardavate poliitikute vastu.

"Põhiseaduse järgi ei tohi kedagi diskrimineerida rahvuse, rassi, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste või muude veendumuste tõttu. Meile valmistab muret, et Eesti Vabariigi valitsusse on potentsiaalselt kaasatud erakond, kelle avalikud sõnavõtud töötavad vastu meie põhiseaduslikule korrale," selgitasid meeleavalduste korraldajad meediale saadetud pressiteates.

"Praegused Keskerakonna, Isamaa ja EKRE koalitsioonikõnelused seavad löögi alla Eesti inimeste põhiõigused. Läbirääkimistel osaleb erakond, kes on saavutanud oma poliitilise edu valeinfoga ühiskonda lõhestades. Näitame, et me ei ole sellega nõus. Me soovime, et poliitikud austaksid Eesti põhiseadust, mis määratleb meie riigi alustalad," lisati samas.

Meeleavaldused "Jah vabadusele, ei valedele!" toimuvad Tallinna vanalinnas ja Tartus raekoja platsil.

Tallinnas on meeleavalduse alguspunkt on Viru väravate ees ning sealt liigutakse Raekoja platsi kaudu Vabaduse väljakule. Üritusel võtavad sõna ka kultuuritegelased ja kodanikuaktivistid, teiste seas peavad kõne Maarja Kangro, Kari Käsper, Maris Hellrand.

Meeleavaldus on rahumeelne ja parteideülene kodanikualgatus, millel on keelatud erakondliku sümboolika kasutamine.

Lisaks Tallinnale ja Tartule toimuvad samal päeval meeleavaldused ka Eesti saatkondade ees: Londonis kl 10.00, Berliinis kell 12.00 ja Stockholmis kell 12.00 kohaliku aja järgi.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: