Erik Orgu kandideerib Euroopa Parlamenti

Erik Orgu.
Erik Orgu. Autor/allikas: Erakogu

Toitumisnõustaja Erik Orgu teatas, et kandideerib üksikkandidaadina Euroopa Parlamenti. Orgu lubab muuta Eesti rahva tervemaks ja õnnelikumaks ning pakkuda tugevat alternatiivi tänastele poliitikutele, keda ta nimetab tegevusetuse tõttu topisteks.

Erik Orgu hinnangul on vaja lisada toidupakenditele liikumis- ja toitumissoovitused, pakkuda kõikidele eestlastele tasuta toitumisnõustamist, anda maksusoodustust tervislikkust toetavatele ettevõtetele ning ehitada lasteaedade ja koolide juurde kaasaegsed ja efektiivsed liikumisvõimalused.

Orgu sõnul on ülekaaluliste laste ja täiskasvanute arv kasvutrendis, kuid Eesti poliitikud vaatavad seda kõike lihtsalt pealt. "Kui Eesti poliitikud ei kavatse vastu võtta julgelt ja jõulisi otsuseid ülemäärase kehakaalu kui kasvava ühiskondliku probleemi lahendamiseks, vaid istuvad topistena oma kõrgepalgalistel ja suurte hüvedega ametikohtadel, siis tuleb kohustused Brüsselist ette kirjutada," sõnas Orgu.

"Erinevalt teistest poliitikutest motiveerib mind positiivne muutus, mitte enda kasu, seetõttu kavatsen annetada parlamendiliikme igakuisest tulust 1000 eurot heategevuseks ja valijad saavad minu kodulehel ise otsustada, millistele organisatsioonidele see läheb," lisas ta.

Orgu viitab rahvastiku tervise arengukavale, milles prognoositi kümme aastat varem ülemäärase kehakaaluga täiskasvanute osakaaluks 2016. aastal 39 protsenti, kuid tegelikkuses oli Orgu sõnul vastav näitaja 51,7 protsenti ja aastaks 2025 on see väidetavalt koguni 62 protsenti. Lisaks on viimase 20 aastaga kolm korda kasvanud ülekaaluliste ja rasvunud laste arv.

Orgu sõnul olid ülemäärase kehakaalu ja vähese liikumise otsesed kulud Eestis 2015. aastal 45,5 miljonit eurot ning 2013. aastal kaotati üle 47 400 eluaasta, mis tähendas nimetatud aasta vääringus saamatu jäänud 684 miljonit eurot. "Selle eest saaksid kõik eestimaalased terve elu tasuta toitumisnõustamist või oleks võimalik ehitada igasse linna ja valda uhke spordikompleks koos ujulaga, et soodustada rahva liikumist," rõhutas Orgu.

"Tervis on kõige tähtsam, aga ülemäärane kehakaal toob kaasa haiguseid, kuid kes kasvatab meie majandust, kaitseb meie riiki, õpetab meie lapsi, hooldab meie pensionäre, kui inimesed on haiged oma enda valikute ja poliitikute passiivsuse tõttu," küsib Orgu.

Orgu kavatseb valituks saades kindlasti Euroopa Parlamenti minna. "Ma ei ole topis, ma olen tegija, olles aidanud kaotada kümnetel tuhandetel inimestel sadu tuhandeid kilosid üleliigset kehakaalu, ning kindlasti kavatsen veel aktiivsemalt töötada tervema ja õnnelikum Eesti rahva nimel Euroopa Parlamendis," kinnitas Orgu ja lisas, et tema toitumiskava jääb praegusel kujul kindlasti alles ning et ta jätkab retseptide koostamist ja inimeste motiveerimist.

Toitumisnõustaja ja ettevõtja Erik Orgu on sündinud ja kasvanud Tallinnas. Ta on õppinud kokaks ning töötanud sellel erialal nii Eestis kui Londonis, kus ta õppis personaaltreeneriks ja toitumisnõustajaks.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: