Reformierakond lubab väga Euroopa-meelset valimisprogrammi

Taavi Rõivas
Taavi Rõivas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Reformierakonna programm Euroopa Parlamendi valmisteks ei ole veel valmis, kuid kindlasti saab see olema väga Euroopa-meelne, ütles programmi koostamist juhtiv Taavi Rõivas.

"Tegemist saab kindlasti olema väga Euroopa-meelse programmiga," kinnitas Rõivas, kes on valimistel Reformierakonna nimekirja Andrus Ansipi järel teine number.

Reformierakonna volikogu kinnitab valimisprogrammi järgmisel istungil, mis peaks toimuma järgmise nädala lõpus, märkis Rõivas. Küsimusele, kas algselt eelmisel nädalal volikogul heakskiidu saama pidanud programmiga tekkis mingeid probleeme, vastas Rõivas eitavalt.

Rõivase sõnul hakkab tema erakonna programm kindlasti rõhutama ühtse turu ja vabakaubanduse ning Euroopa põhivabaduste arendamist. Samas pööratakse tähelepanu ka Euroopa Liidu ees seisvate väljakutsetega tegelmisele, lisas ta. Erilise tähelepanu saab programmis isikuvabaduste kaitse, märkis Rõivas.

"Praeguses olukorras ja kontekstis saab meie programm veel erilisema tähenduse," lisas Rõivas.

Kindlasti teeb Reformierakond oma Euroopa Parlamendi valimiste programmi ka märksa lühema, et iga huviline selle tõesti läbi jõuaks lugeda, lubas Rõivas. Erakonna riigikogu valimiste programm oli 68 lehekülje pikkune.

Euroopa Parlamendi valimised toimuvad 26. mail, Eestile on 705-liikmelises kogus eraldatud seitse kohta.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: