EKRE kaotas toetust nooremate ja Keskerakond vanemate valijate seas

Keskerakond esimees Jüri Ratas.
Keskerakond esimees Jüri Ratas. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kui EKRE on kaotanud toetust nooremates vastajagruppides, siis Keskerakond vanemate valijate seas. Reformierakond on toetust kasvatanud jõuliselt Tallinnas, selgus ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest.

Kui veebruarikuises küsitluses oli EKRE 18-24-aastaste seas populaarseim partei 23 protsendiga, siis aprillis olid nad langenud selles segmendis kolmandaks, omades 14 protsenti toetust. Selgelt populaarseimaks tõusis noorimate vastajate seas Reformierakond 35 protsendi suuruse toetusega (veebruaris 20 protsenti).

Reformierakond oli populaarseim ka 25-34-aastaste ning 35-49-aastaste seas. Märkimisväärne muutus on aga toimunud vastajagrupis 50-64 eluaastat - kui varem oli seal selge liider Keskerakond, siis aprillis kogusid Keskerakond ja Reformierakond võrdselt 27 protsenti toetust.

Vanemates vastajagruppides ehk vanuses 65-74 ja 75+ on jätkuvalt populaarseim Keskerakond. Samas on ka neis vastajagruppides toetusnumbrid Keskerakonnal langenud - näiteks üle 75-aastaste seas oli Keskerakonna toetus märtsis 44, aprillis aga 37 protsenti.

Keskerakond on endiselt populaarseim partei vene rahvusest valijate seas, kuid 68 protsenti toetust on endiselt madalam kui valimiste eelne toetus. Teistest parteidest omab suurimat toetust (10 protsenti) venekeelsete valijate seas Reformierakond.

Eestlastest valijatest toetab Keskerakonda 14 protsenti, millega jäädakse alla Reformierakonnale (35 protsenti) ja EKRE-le (19 protsenti).

Keskerakonna edu Reformierakonna ees on sulanud ka Tallinnas. Kui märtsis oli Keskerakonna toetus Tallinnas valimisõiguslike kodanike seas 31 ja Reformierakonnal 22 protsenti, siis aprillis toetas tallinlastest Keskerakonda 32 ja Reformierakonda 29 protsenti.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: