Euroala inflatsioon aeglustus juulis 1,1 protsendile

Eurod.
Eurod. Autor/allikas: Scheffbuch/Caro/Scanpix

Euroala aastainflatsioon aeglustus juulis kuuga 0,2 protsendipunkti võrra 1,1 protsendile.

Jättes kõrvale volatiilsed energia- ja toiduhinnad oli baasinflatsiooniks 0,9 protsenti, võrreldes juunikuu 1,1 protsendiga, selgus Eurostati kiirhinnangust.

Kõige kiiremini kasvasid juulis toidu, alkoholi ja tubaka hinnad, mis kallinesid aastaga kaks protsenti. Teenuste hinnad kerkisid 1,2 protsenti ja energiahinnad 0,6 protsenti. Mitte-energia tööstuskaupade hind kerkis aga 0,4 protsenti.

Euroopa Keskpanga (ECB) rahapoliitika üks eesmärk on hoida inflatsioon tasemel, mis on 2 protsendi lähedal, ent jääb sellest piirist allapoole.

Euroala majandus kasvas teises kvartalis 1,1 protsenti

Euroala majandus kasvas teises kvartalis aastaga 1,1 protsenti, kogu Euroopa Liidu (EL) majandus kasvas aga 1,3 protsenti.

Võrreldes selle aasta esimese kvartaliga kasvas sisemajanduse koguprodukt (SKP) nii euroalal kui ka EL-is tervikuna aga 0,2 protsenti, selgub Eurostati kiirhinnangust.

Tänavu esimeses kvartalis kasvas euroala majandus möödunud aasta neljanda kvartaliga võrreldes 0,4 protsenti ning EL-is tervikuna 0,5 protsenti, aastavõrdluses aga vastavalt 1,2 ja 1,6 protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: