Euroala inflatsioon püsis augustis ühe protsendi juures

{{1567158300000 | amCalendar}}
Euroopa Keskpank (ECB).
Euroopa Keskpank (ECB). Autor/allikas: AFP/Scanpix

Euroala aastainflatsioon püsis Eurostati kiirhinnangu kohaselt augustis 1 protsendil ehk samal tasemel kui juulis.

Kõige kiiremini kasvasid augustis toidu, alkoholi ja tubaka hinnad, mis kallinesid aastaga 2,1 protsenti, võrreldes juuli 1,9 protsendiga.

Sellele järgnesid 1,3 protsendiga teenuste hinnad ja 0,4 protsendiga mitte-energia tööstuskaupade hinnad. Energiahinnad langesid augustis kiirhinnangu kohaselt 0,6 protsenti.

Euroopa Keskpanga (ECB) rahapoliitika üks eesmärk on hoida inflatsioon tasemel, mis on 2 protsendi lähedal, ent jääb sellest piirist allapoole.

Euroala töötus püsis juulis 7,5 protsendil

Euroala töötuse määr püsis juulis kuuvõrdluses muutumatuna 7,5 protsendil, aastavõrdluses oli langus aga 0,6 protsendipunkti.

Tegemist on kõige madalama määraga alates 2008. aasta juulikuust, selgub Eurostati andmetest.

Euroopa Liidus (EL) tervikuna oli töötuse määr juulikuus 6,3 protsenti, püsides eelmise kuu tasemel. Aastavõrdluses oli langus aga 0,5 protsendipunkti. See on madalaim määr alates 2000. aasta jaanuarist.

Eurostati hinnangul oli EL-is juulis ligi 15,6 miljonit töötut inimest, kellest 12,3 miljonit paiknesid euroalal. Juunikuuga võrreldes tõusis töötute arv EL-is tervikuna 27 000 võrra, euroalal langes aga 16 000 võrra.

Liikmesriigiti oli töötuse määr juulis kõige madalam Tšehhis 2,1 protsendiga ja Saksamaal 3 protsendiga, kõrgeim aga Kreekas, kus mai seisuga oli töötuse määr 17,2 protsenti, ning Hispaanias 13,9 protsendiga.

Aastaga langes töötuse määr 25 liikmesriigis ning tõusis kolmes – Luksemburgis, Leedus ja Rootsis.

Suurim langus toimus aasta jooksul Kreekas, kus töötuse määr langes 2,2 protsendipunkti. Horvaatias langes määr aastavõrdluses 1,3 protsendipunkti võrra.

Eesti andmed laekuvad Eurostatile kuuajase nihkega ja juunis oli Eesti töötuse määr 4,6 protsenti, mida oli 0,4 protsendipunkti vähem kui mais ja 0,3 protsendipunkti vähem kui mullu juunis.

Lätis ja Leedus oli töötus juulis vastavalt 6,5 ja 6,4 protsendi juures. Lätis püsis määr kuuvõrdluses muutumatuna, aastavõrdluses aga langes 0,9 protsendipunkti võrra. Leedus tõusis määr kuuga 0,2 protsendipunkti, aastaga aga 0,3 protsendipunkti.

Soomes tõusis töötuse määr juunikuuga võrreldes 0,1 protsendipunkti võrra 6,6 protsendini, langedes seejuures aastavõrdluses 0,7 protsendipunkti.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: