Mobiilsel kiiruskaameral on pealinnas palju tööd

Foto: ERR

Mobiilsete kiiruskaamerate esimene töökuu näitab, et tööd neil Tallinnas jagub, sest paljude juhtide arvates on linnas lubatud sõita kiirusega 60 kilomeetrit tunnis. Kuigi kaamerate kasutamisest on palju räägitud ja neist teavitavad liiklusmärgid on väljas, tuleb nende olemasolu üllatusena nii trahvisaajatele kui ka möödasõitjatele.

Pruukis politseil pühapäeva hommikul mobiilne kiiruskaamera rahvusraamatukogu kõrval tööle panna, kui selle arvukad sähvatused andsid tunnistust sellest, et liiga raske jalaga juhte on pealinnas palju, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Keskmine ületamine on 10 kuni 15 kilomeetrit tunnis. See on nagu sissekodeeritud mingitest aegadest peale, et natukene nagu tohib üle sõita. Tegelikult ei tohi. Ja eriti ohtlik on ta just jalakäijatele - on väga suur vahe, kas me sõidame 50 kilomeetrit tunnis või 65-70 kilomeetrit tunnis, sest kui jalakäijatega nendel kiirustel midagi juhtuma peaks, siis vigastuste vahe on väga suur," selgitas Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse valvespetsialist Kalev Puidak.

Kui laupäeval Järvevana viadukti juures jäi kaamerasilma ette paari tunni jooksul 40 kihutajat, siis pühapäeval oli patustajaid sama aja jooksul 25 ning kõige uljam kihutaja möödus kaamerast kiirusega 77 kilomeetrit tunnis ehk ületas pea poole võrra lubatud sõidukiirust.

Puidaku sõnul jõuab mobiilne kiiruskaamera fikseerida ära ka kolme kõrvuti sõitva auto kiiruse. "Ja kui ka sõidurajas on viis sõidukit üksteise järel ehk kokku tuleks 15 sõidukit, siis nad fikseeritakse eraldi ära," lisas Puidak.

Kuigi mobiilseid kiiruskaameraid hakati testima juba mais ja Tallinna tänavatel on nad tööd teinud alates 5. juulist, siis on paljudele möödujatele siiani arusaamatu, kes ja mida pildistab. Nii mõnigi kord on tuldud Puidakuga pahandama, et mis õigusega ta seda teeb.

"Kuna ma olen siin, kohapeal tegelikult erariides, siis arvatakse, et sellega tegeleb eraettevõte, aga sellega tegeleb Eesti politsei," ütles Puidak.

Politsei kasutab Tallinnas mobiilseid kiiruskaameraid kohtades, kus on mitu sõidurada ning tavapatrullil on keeruline sõidukit peatada või kus on toimunud liiklusõnnetused.

Kaameraid paigutatakse linnas ringi pidevalt ning need suudavad rikkumisi fikseerida ka pimedal ajal.

Kui pühapäeval said juhid trahvi, kuigi eelmise ristmiku juures oli väljas kaamerast teavitav liiklusmärk, siis tegelikult seadus ei kohusta juhte kiirusemõõtmisest teavitama. Nii soovitab Puidak autojuhtidel meeles pidada, et õige hõlma ei hakka keegi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: