X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Rahandusminister pärast eelarvenõupidamist: otsime raha lubaduste katteks

Rahandusminister Martin Helme majandusprognoosi tutvustamas
Rahandusminister Martin Helme majandusprognoosi tutvustamas Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Teisipäeva õhtul enne südaööd lõppenud kabineti eelarvearutelu järel ütles rahandusminister Martin Helme Delfile, et kui eelmisel nädalal jõuti tasakaalueesmärgini, siis nüüd on tegeletud sellega, et leida eelarves lisaruumi poliitiliste lubaduste täitmiseks.

"Selle raha leidmine või nende kokkuhoiu- ja uute tulukohtade leidmine on võtnud kaua aega. Meil on lõppkokkuvõttes lootust, et me saame lisaks sellele, et me oleme rõõmsalt tasakaalupunkti poole liikumas, ära teha ka selliseid asju, mis on meie poliitilised prioriteedid," selgitas Helme.

Rahandusministri sõnul on eelarves palju lahtiseid kohti: "Praegu toimuvad poliitilised arutelud, kas või kuidas meil on võimalik ära täita mõningad valitsuse tööplaanis olevad poliitilised lubadused."

Helme kinnitas, et praegu liigub valitsus tempos, mis võimaldab eelarve järgmisel kolmapäeval riigikogule üle anda. Esialgu oli võimalik ka üleandmine esmaspäeval.

Valitsus peab esitama riigieelarve eelnõu riigikogule hiljemalt kolm kuud enne uue eelarveaasta algust ehk septembri lõpuks.

Allikas: Delfi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: