Karl Soonpää päevik 27. oktoobril 1939. aastal

Riigikontrolör Karl Soonpää kirjutas 80 aastat tagasi, 27. oktoobril 1939 oma päevikusse:

27. okt. Kuuldub, et Soomele olevat Moskva poolt esitatud territoriaalseid nõudmisi. Koos Paasikivi ja Tanneriga on Venest lahkunud ka eksperdid kol. Paasonen j.t., kes algusteatetel kohale pidid jääma.

Indiast kuulda, et Gandhi pidanud Inglise-vastase kõne. Ribbentrop oma kõnes lubas võidelda kuni võiduni Inglise impeeriumi üle. Frohwein on käinud Sepa juures selgitust nõudmas tööstuste hooldamise seaduse kohta ja lubanud pöörduda ka kirjalikult.

Käisin Kultase kohvikus. Istusin koos [August] Meritsa ja [Rudolf] Pennoga. Merits teatas minule, et saksa ettevõtted maksavad maalt lahkujatele ametnikkele mitme kuu palku. Paljud ei tahaks seda teha, aga sunnitakse moraalsete ja muude abinõudega.

Penno seletas, et nõuavad kokkuleppe kohaselt üht valitsusliikme kohta! Tundub nagu vananenud viisina praeguses olukorras. Гpoм то нагрянул, но мyжик еще не кpecтится! [Pikne ju kärgatas, kuid talumees ei löö veel ristigi ette!] Põhjendab, et nendel olevat anda tugevamaid inimesi kui mõnigi praegustest ministritest.

Toimetaja: Kaupo Meiel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: