Veekäitlusesse on vaja sadu töölisi ({{commentsTotal}})

Eestis on umbes 500 veekäitlemisega tegelevat ettevõtet, kes on kas kohe või lähiaastatel valmis palkama uusi, veepuhastusjaamades ja reoveepuhastitel töötavaid operaatoreid, kuid praegu meie kutsekoolid neid ei koolita. Seda tühimikku asub täitma Järvamaa kutsehariduskeskus, mis võtab sügisel kaheaastasele täiendkoolitusele kuni 30 õppurit.

Veekäitlusoperaator on vee-ettevõtete liidu hinnangul kahtlemata tulevikueriala.

"Mitte ainult vee-ettevõtted ei paku operaatoritele tööd, vaid ka tööstused. Kõik, kes omavad oma veevärki. Ja inimesed vananevad töökohtadel, on vaja koolitada järelkasvu.
Tehnika muidugi areneb ka koguaeg, aga muutuvad ka keskkonnanõuded nii joogivee kvaliteedile kui heitvee kvaliteedile. Nii et õpetus peab olema kaasaegne," ütles Eesti Vee-ettevõtete Liidu tegevdirektor Vahur Tarkmees.

Kui seni on ettevõtted ise ühe kindla puhasti operaatoreid välja õpetanud, siis Järvamaa kutsehariduskeskus annab laiemad baasteadmised. Sügisel võetakse kaheaastasele täiendkoolitusele juba praegu töötavad veekäitlusoperaatorid, kuid aasta hiljem avatakse statsionaarne grupp operaatorite uuele põlvkonnale.

"Praktikabaasid on üle Eesti aga koolitused on, eriti just nendel töötavatel inimestel, plaanitud niimoodi, et me ei istu mitte ühes linnas, ühes kohas kõik see kaks aastat, vaid nad hakkavad käima üksteisel veekäitlusjaamades niiöelda külas. Ja loengud on erinevates veekäitlusjaamades üle Eesti," lausus Järvamaa kutsehariduskeskuse juhtõpetaja Ivar Kohjus.

Türi Vesi OÜ juhataja Jan Raudsepp ütles, et nende reoveepuhasti on üks võimalikke praktikabaase. "Ja mitte ainult see, vaid ka just meie väikepuhastid. Sest et väga suur vajadus on just nende väikepuhasti operaatorite koolitusel. Ehk et see koolitusprogramm on ikkagi väga tänuväärt ettevõtmine. Kas inimene saata siis õppima, kes soovib tulla meile tööle või siis juba leidagi turult uus, täiesti väljaõppinud noor spetsialist," ütles Raudsepp.

Toimetaja: Aleksander KrjukovViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema