Reinsalu: Euroopa Liidu välisministrid leidsid Türgi osas üksmeele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

EL-i välisministrid
EL-i välisministrid Autor/allikas: (Välisministeerium/Flickr)

Reedel erakorraliselt Zagrebis Türgi initsieeritud rändekriisi arutamiseks kohtunud Euroopa Liidu (EL) välisministrid saavutasid Eesti välisministri Urmas Reinsalu sõnul ühise positsiooni: Euroopa Liit toetab Kreekat, välispiire tuleb kaitsta.

"Saavutasime Euroopa Liidu välisministritega ühise positsiooni rändekriisi küsimuses. Euroopa Liidu riigid toetavad Kreekat, välispiire tuleb kaitsta. Ebaseaduslikku migratsiooni ei tohi soodustada!" teatas Reinsalu mõni minut pärast kohtumise lõppu.

"Idlibi provintsis panustab EL relvarahu tagamisse ja poliitilise lahenduse leidmisse," lisas Reinsalu.

Mõni tund varem ütles Reinsalu ERR-ile, et EL peaks pakkuma Türgile tuge Idlibi turvatsooni loomisel.

"Suhetes Venemaaga toetasid välisministrid kehtiva poliitika põhimõtete säilitamist," märkis Eesti välisminister pärast kohtumist tehtud avalduses.

Euroopa Liidu välisministrid arutasid reedel Zagrebis mitteametlikul kohtumisel strateegilist suhtlust Türgiga, aga ka ühise välis- ja julgeolekupoliitika tõhustamist.

Euroopa Liidu siseministrid rõhutasid kolmapäeval, et 27-liikmeline ühendus tõrjub jõuliselt Türgi püüdeid kasutada migrante poliitilistel eesmärkidel, ning kinnitasid toetust Kreeka jõupingutustele kaitsta oma piire. Ministrid ütlesid Brüsselis heaks kiidetud avalduses, et olukord EL-i välispiiridel ei ole vastuvõetav.

Türgi valitsus tõrjus varem väiteid, et ta kasutab migrantide lainega ähvardamist väljapressimiseks. Ankara tahab, et Brüssel toetaks rohkem Süüriast tulnud 3,7 miljonit põgenikku ja Türgi üha intensiivsemat vastasseisu Damaskuse režiimiga.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: