Koroonaviiruse testimise peale on Eestis kulunud üle 2,5 miljoni euro

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Koroonaviiruse testimine Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eestis on preaguseks tehtud üle 55 000 koroonaviiruse testi. See on maksma läinud üle 2,5 miljoni euro.

Eestis on alates koroonaepideemia puhkemisest tehtud praeguse seisuga 55 784 koroonaviiruse testi. Selle korraldamise, läbiviimise ja valmisoleku peale on kulunud seni 2,58 miljonit eurot ehk jämedalt 46 eurot testi kohta. See maksumus hõlmab kõiki kaasnevaid kulusid, alates personali valmisolekust kuni testide maksumuse ja laborite tööni.

Koroonaviiruse leviku alguses ehk veebruari lõpust märtsi alguseni tegeles testimisega terviseameti nakkushaiguste labor. Neil kulus selle peale 163 750 eurot.

Kui haigus levima hakkas, nii et proove oli vaja võtta rohkem ja testida kiiremini, tehti logistika ümber, kaasates lepingutega Medicumi ja Synlabi. Neile on makstud kokku 2 413 400 eurot.

Kokku on testimise peale kulunud seega 2,58 miljonit eurot.

"Testimise lepingud Medicumi ja Synlabiga sisaldavad kompleksteenust: koroonaviiruse testimiseks proovivõtu korraldamine, proovide võtmine (mobiilsed proovivõtukohad, mobiilsed brigaadid, eribrigaadid ulatuslikeks testimiseks nt hooldekodudes jms) ja transport ning laboratoorse teenuse osutamine ning klienditeenindus ja aruandlus (testimisele aja registreerimine, analüüside tulemustest testitavate teavitamine, laboriteatiste edastamine infosüsteemi)," loetles terviseameti peadirektori asetäitja Jelena Tomasova.

Lepingupartnerite teenustasu sees sisaldub üheksa testimisbrigaadi, 14 testimiskohta ja valmisolek testida iga päev kella 8-20.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: