Rootsi ja Taani tagavad SAS-i 300 miljoni euro suuruse laenu

Põhjamaade lennufirma SAS on kokku leppinud 3,3 miljardi Rootsi krooni (300 miljoni euro) suuruses laenus, mille tagavad Rootsi ja Taani riik.

Laenukokkulepe hõlmab nelja panka ja selle on heaks kiitnud Euroopa Komisjon, teatas lennufirma. Tegemist on uueneva krediidivõimalusega, mida ettevõte saab paindlikult välja võtta ja tagasi maksta kuni lepingu lõpukuupäevani.

Laenu annavad Danske Bank, Nordea, SEB ja Swedbank, teatas Soome ringhääling Yle.

"Kokkulepe tugevdab meie finantsolukorda sel raskel ajal, kui suurem osa meie lennukitest ei saa lennatas," ütles ettevõtte finantsjuht Torbjörn Wist pressiteates.

SAS, nagu paljud lennufirmad, on tõsiselt kannatanud koroonaviiruse pandeemia ja sellest tulenevate liikumispiirangute tõttu. Nädal tagasi teatas ettevõte, et plaanib intressikriisi tõttu kärpida kuni 5000 töökohta, mis hõlmab umbes 40 protsenti ettevõtte töötajatest.

Wist ütles, et ettevõte keskendub kulude kärpimisele ja riikide täiendava toetuse hankimisele, pidades silmas Norrat.

"Selle raames jätkame arutelusid Norra valitsusega, et saada täiendavat riiklikult tagatud rahastamist kuni 1,7 miljardi Norra krooni (150 miljoni euro) väärtuses," märkis Wist.

Esmaspäeval kiitis Norra odavlennufirma Norwegian erakorraline üldkoosolek heaks ettevõtte ümberkorraldamise plaani ettevõtte päästmiseks ja riigi tagatud laenu tagamiseks.

Soomes on valmis toetama Finnairi maksimaalselt 700 miljoni euroga. Eraldised hõlmavad osalemist kavandatavas aktsiaemissioonis ja muid võimalikke rekapitaliseerimise kokkuleppeid. Finnair plaanib umbes 500 miljoni euro väärtuses aktsiaemissiooni.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: