Kohus võttis Lihulas inimesi tulistanud mehe vahi alla

{{1591624860000 | amCalendar}}
Foto: Kaader videost | Verner Vilgas/ERR

Pärnu maakohus võttis esmaspäeval vahi alla mehe, kes tulistas laupäeva õhtul surnuks kaks inimest ning haavas raskelt kaht last ja kergemalt üht täiskasvanut.

Kohus rahuldas Lääne ringkonnaprokuratuuri taotluse ja vahistas 32-aastase Miku esialgu kuni kaheks kuuks.

Lääne ringkonnaprokurör Merry Tiitus ütles ERR-ile, et Lihula tulistmises kahtlustatav rääkis ülekuulamisel detailselt oma versiooni toiminust.

"Suur töö on alles ees. See kriminaalasi on nii värskes seisus, eks me jätkame aktiivselt jälitustoimingute läbiviimist, et kokku panna see pusle, mis 6. juuni hilisõhtul ja 7. juuni esimestel tundidel toimus," ütles Tiitus.

Tiituse sõnul on mehele esitatud kahtlus mõrvas ja tapmiskatses.

Lääne prefekt Kaido Kõplas rääkis esmaspäeva hommikul "Terevisioonis", et mehe motiiv jäi pühapäevaõhtusel ülekuulamisel selgusetuks. 

"Oleme kahtlustatava üle kuulanud, ülekuulamine lõppes pühapäeval kella 22 paiku. Täpne motiiv on arusaamatu," ütles Kõplas. 

Kõplase sõnul kõrvutab politsei tema ütlusi olustikuga. "Kuid motiiv on arusaamatu ja selgusetu. Me ei saa täpselt avaldada, mida ta rääkis," nentis Kõplas.

Kõplas märkis, et praeguseks on teada, et kahtlustatav oli tarvitanud alkoholi ja ka tugevatoimelisi rahusteid, kuid kas ravimid olid saadud seaduslikult, selgitab uurimine.

"Alkohol ja ravimid kokku ei käi," tõdes Kõplas. 

Kahtlustatavana kinni peetud 32-aastane Mikk tulistas laupäeva õhtul autot, milles oli viis inimest: 58-aastane mees, 61-aastane naine ning 5-aastane, 3-aastane ja 9-aastane laps. Autos olnud naine ja mees olid nende laste vanavanemad.

"61-aastane naine suri saadud vigastustesse, 5- ja 3-aastane laps on raskes seisundis haiglas. 58-aastane mees lubati pühapäeva hommikul kodusele ravile. Autos olnud 9-aastase lapse vaatas kiirabi kohapeal üle, temaga oli kõik korras ja ta anti üle lapsevanemale," ütles pühapäeval Pärnu politseijaoskonna juht Üllar Kütt.

Teadaolevalt põhjustas Mikk Lihulas Olerexi tankla juures liiklusõnnetuse, kus kahjustas kahte sõiduautot ja tankla seina. Häirekeskusele anti tanklas juhtunud õnnetusest teada kell 21.45.

Kümmekond minutit hiljem helistas häirekeskusesse mootorrattur, kelle sõnul nägi ta tanklas avarii põhjustanud autot, mis sõitis sündmuskohalt minema. Teada on, et mootorrattur sõitis autole järele. Umbes kella 22 ajal sai häirekeskus info, et kuulda on laske ja umbes 22.10 ajal info, et mootorratturit võidi tulistada. Esimene politseipatrull jõudis kohale 20 minutit pärast seda, kui politseini jõudis info võimalikust tulistamisest.

Kahtlustuse järgi sõitis Mikk pärast tanklast lahkumist kraavi ning tulistas autost väljudes esmalt kraavi sõitnud auto juures peatunud 40-astast mootorratturit, veidi hiljem talle lähenenud juhuslikku, liikuvat autot. Mootorrattur ning lähenenud autos olnud naine hukkusid, viga sai veel kolm autos olnud inimest. Samuti on esitatud kahtlustus tapmise katses, sest ühe kahtlustatavat kinni pidama tulnud politseiniku kaitsekiiver sai kuulitabamuse. Politseinik viga ei saanud.

Politseinikud pidasid ööl vastu pühapäeva kell 00.40 inimesi tulistanud mehe kinni.

Süüdimõistmisel karistatakse mõrva eest kaheksa- kuni kahekümneaastase või eluaegse vangistusega, tapmise eest karistatakse süüdimõistmisel kuue- kuni viieteistaastase vangistusega.

Kriminaaluurimist viib läbi Lääne prefektuur ja juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: