Tallinna Keskturu piirkonnale valmis detailplaneering ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Keskturu arhitektuurikonkursi võidutöö.
Keskturu arhitektuurikonkursi võidutöö. Autor/allikas: KOKO arhitektid

Planeering näeb piirkonda uut turukompleksi koos selvekaupluse ja kohvikutega. Kavas on rajada turu juurde ka avalikult kasutatavad alad ning äri- ja eluhooned.

Kesklinna linnaosakogu kiitis pärast tutvumist heaks Keldrimäe tn 9 / Lastekodu tn 12 ehk Keskturu piirkonna detailplaneeringu Tallinnas.

Planeeringuga on läbi Keskturu kvartali kavandatud kõnnitee, mis ühendab Kreutzwaldi ja Jakobi tänava, kvartali siseossa tuleb aga avalikult kasutatav linnaväljak, teatas Kesklinna linnaosa valitsus.

Ala läbivad kergliiklusteed on planeeritud ümbruse tänavavõrku ja jalakäijate peamisi liikumissuundi arvestades. Kavas on rajada uus haljastus, samas jäävad alles Keldrimäe tänava ääres kasvavad väärtuslikud puud. Lisaks tuleb konteinerhaljastus avaliku väljaku ja Lastekodu tänava äärde.

Jalakäijad ja autod pääsevad alale kõikidelt ümbritsevatelt tänavatelt, autode parkimine on kavandatud maa-alustele korrustele. Uus turuhoone kavandatakse Torupilli otsa pikendusele Keldrimäe ja Lastekodu tn äärde.

Kui detailplaneeringu võtab vastu linnavalitsus, läheb see linnaosa valitsusse veelkordsele avalikule väljapanekule, mille jooksul saab planeeringu kohta veel märkusi esitada. Pärast seda võib linnavalitsus planeeringu kehtestada, misjärel arendaja saab alustada ehitusprojekti koostamist linna esitatud tingimustel.

Keskturu omanik on Astri Grupp ja turu arendamiseks korraldatud arhitektuurikonkurss, mille võitis KOKO Arhitektide pakutud lahendus.

Tallinna kesklinna vanema asetäitja Anu Aus ütles mai keskel ERR-ile, et Keskturu kinnistul ei hakka uue turuhoone ning sinna kavandatud kortermajade ehitus enne sügist, kuna praegu käib arhitektuurikonkursi võitnu KOKO arhitektide kavandi kooskõlastamine. Seni jätkub turul kauplemine vana moodi.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: