Oskar Lutsu huumoripreemia pälvis Argo Aadli

Foto: Olev Kenk/ERR

Oskar Lutsu huumoripreemia pälvis tänavu Tallinna Linnateatri näitleja Argo Aadli, kes on järjekorras kolmekümne teine loomeinimene, kes preemia saanud.

Täna pärastlõunal anti preemia Argo Aadlile üle Palamuse rahvamajas. Tänavu on huumori-preemia suurus 4 390 eurot, mida laureaat lubas kasutada sauna ehitamiseks. 40-aastane Aadli on olnud Tallinna Linnateatriga seotud pool oma elust. Kutselise näitelajana on tal kõige enam meeldinud mängida "Tõe ja õiguse" teist osa. Argo Aadlile on suurima tuntuse toonud militsionäär Jüri Kessneri roll teleseriaalis ENSV.

"See on väga mitte ainult selline tore vaheldus teatritööle vaid ma julgen öelda, et ta on mind näitlejana päris kõvasti arendanud ka teatritöös. Huumor on puänteerimise asi tihti ja just sellist puänteerimist on see seriaal küll väga palju õpetanud," ütles Aadli.

Preemia antakse üldjuhul kirjamehele. Aadli sõnul ei ole dramaturgiline pool ja tekstiloome tema tugev külg, näitlejana on põhiline osa interpretatsioon ja teksti esitus.

"Pärast kümme aastat teatritööd hakkab selguma, kas inimene selle töö peale sobib. Praegu ma võin öelda, et ma olen varsti peaaegu kakskümmend aastat seda tööd teinud, ma vast siis sobin seda tööd tegema. Aga ei muud," sõnas ta.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: