Tuletõrjujad vallutasid teletorni 63 korruse jagu treppe alla kümne minutiga

Pühapäevane teletorni trepijooks näitas, et täies varustuses tuletõrjujad suudavad torni 63 korrust vallutada vähem kui kümne minutiga. Esimest korda oli stardis naistuletõrjuja.

Renne Merilo töötab päästjana Paldiski komandos ning enne teda pole naistuletõrjujaid meestega võidu teletorni treppidel jooksmas olnud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma tegin paar trenni läbi koos varustusega. Oli raske. /.../ Kui kõik elemendid küljes on, siis peaks (varustus) 22 kilogrammi olema. Praegu aparaat puudub. Balloon on ikka seljas," rääkis Merilo.

Samal ajal, kui Renne eelviimasena startis, jõudsid mehed 63. korrusele finišisse. Enamik neist on käinud seal võistlemas mitu korda.

"Müts maha kõigi päästjate ees, kes siia tulevad ja võistlevad ja panevad ennast proovile," rääkis Võru komando päästja Harri Joakit. Tema sõnul ajab võistlema suur kambavaim. "Sõber tuleb siia, kutsub, siis kuidas ma saan "ei" öelda," lisas ta.

Renne Merilo ütles, et aja peale ta ei mõelnud ja soovis vaid lõpuni vastu pidada.

"Kolmveerandi torni peal mõtesin, et seda lõppu ei tule ja ei tule. Väga palav oli ja siis see torn läks kitsaks ülevalt ja selline ahistav tunne," kirjeldas ta.

Merilo arvas, et tema aeg on umbes 15 minutit. Tõde selgus võistluste staabis. "Tegingi 15 ära! Jess," ütles Merilo tulemust teada saades.

Võistluste korraldaja Rauno Tiits ütles, et päästjad said hästi hakkama. "Alguses võib lihtne tunduda, et esimesed pool minutit, minut - mis see siis ikka on. Aga see trepp on lõputu," tõdes Tiits.

Pärast päästjaid läksid starti sportlased ja harrastajad. Eesti rekordiomanik on Rauno Tiits, kes on jõudnud teletorni tippu 4.35 minutiga.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: