Valitsus toetas Tartumaal alkoholimüügi piiramist

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Valitsus otsustas neljapäevasel kabinetinõupidamisel toetada politsei- ja piirivalveameti poolt alkoholimüügi piirangu kehtestamist Tartu maakonna toitlustus- ja meelelahutusasutustes.

Valitsus toetab alkoholimüügi piirangu kehtestamist alates 7. augustist. Piirangu kohaselt peatatakse Tartu maakonna toitlustus- ja meelelahutusasutustes alkoholi jaemüük alates kell 23.

Esmaspäeval tegi Tartu ametkondade kriiskomisjon olukorrast tulenevalt valitsusele ettepaneku taaskehtestada üleriigiliselt 2+2 reegel ja ööklubide 100 inimese piirang. Peaminister Jüri Ratas ega sotsiaalminister Tanel Kiik aga üleriigliste piirangute taastamise vajadust ei näe, kuna olukord on kriitiline vaid Tartumaal.

"Teha üle-eestiliselt 2+2 reegel, mis on olnud siis Tartu linnapea ja ütleme Tartu kriisikomisjoni ettepanek ja sulgeda kõik ööklubid või alkoholi müüki piirata, et ma arvan üle-eestiliselt täna selliseid piiranguid ma küll õigeks ei pea," ütles Ratas.

Sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul on praegu vaja kohapeal aktiivset tegutsemist ja üleriigiliste laiaulatuslike meetmete seadmiseks on veel vara, kuna üleriigiliselt ei ole Eesti viiruse leviku mõttes ohtlikus olukorras.

Tartumaa toitlustus- ja meelelahutusasutuste alkoholimüügi piirangu asjakohasust hinnatakse kahe nädala pärast ning kui piirangut ei pikendata, lõpeb see 31. augusti hilisõhtul.

Tartu linna hinnangul oleks aga õigem kehtestada piirang üleriigiliselt, kuna maakondliku piiranguga tekib peoturism.

"Kui ühes Eesti kohas kehtivad rangemad piirangud kui kuskilgi mujal, siis nagu on öelnud nii terviseamet kui ka politsei-ja piirivalve amet, see ju soodustab inimeste liikumist ja seda enam viiakse seda võimalikku viirust mööda Eestimaad laiali," rääkis Tartu linnapea Urmas Klaas.

Viimase ööpäeva jooksul lisandus 11 postiivset koroonatesti ning hinnanguliselt on Eestis praeguse seisuga 99 aktiivset haigusjuhtu, kellest 44 asub Tartumaal.

Ratase sõnul on valitsus juba varem võtnud suuna, et uute haiguskollete tekkimisel tuleks vajaduse korral piirangud kehtestada sihistatult ning võimalikult lokaalselt.

"Viimase nädalaga on mitu uut haiguskollet tekkinud Tartus ja Tartumaal, kus on 14 päevaga kinnitatud 41 aktiivset nakkusjuhtu. Pooltes Eesti maakondades ei ole samas ühtki nakatunut. Seetõttu ei pidanud me põhjendatuks kehtestada alkoholimüügi piirangut terves Eestis ning toetasime piirangu kehtestamist üksnes Tartu maakonnas," ütles ta.

Peaministeri sõnul on viiruse laiema leviku takistamisel roll kõigil Eesti inimestel. "Lähinädalad on viiruse edasise leviku seisukohalt kriitilised. Palun väldime eriti just lähinädalatel rahvarohkeid ja kinniseid ruume, hoiame teiste inimestega turvalist vahemaad, peseme käsi ja haigestudes jääme koju. Ainult nii on meil võimalik olukord kontrolli alla saada ja jätkata argielu uute suuremate piiranguteta," ütles ta.

Politsei valmistub piirangut reedest kehtestama

"Politsei- ja Piirivalveamet on praegu ette valmistamas otsust, mille kohaselt on homsest, 7. augustist Tartumaal toitlustus- ja meelelahutusasutustes alkoholimüük lubatud kella 23ni õhtul," ütles Lõuna prefekt Vallo Koppel.

Järelevalvet piirangu täitmise üle hakkab tegema politsei. Piirangu kehtestamise kohta selgub täpsem info reedel.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: