Hea saagiaasta põllumajanduses tõi endaga madalad kokkuostuhinnad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Põllumehed on kasutanud viimase aja ilusat ilma saagikoristuseks. Kesk-Eesti teravilja- ja kartulipõllud on kasvatanud korraliku saagi, kuid nagu headel saagiaastatel ikka tavaks, on hädaks tavapärasest madalamad kokkuostuhinnad.

OÜ Viraito Põltsamaa külje all laiuvatelt taliviljapõldudelt on terad juba koristatud, kuid ka suviodra saaginumbrid võib juba kokku võtta. "Saaginumbrid on isegi sellel aastal üllatavalt head  7 tonni on antud põllu hektarisaak, keskeltläbi 5-8 tonni hektarilt," rääkis Viraito taimekasvatusjuht Riho Kens.

OÜ Mägedel on Imaveres 1400 hektarit viljapõlde, millest 70 protsenti on juba kombainiga üle käidud. "Talivilja puhul, mis me oleme valdavalt koristanud, jääb keskmine kuiv saak 9 tonni kanti, mis Eesti mõsites on rahuldav. Lootus oli küll väheke rohkem saada, aga pool tonni siia-sinna, ilmastik mängis juba selle osas ära," ütles firma juht ja omanik Raido Allsaar.

Allsaar lisas, et kogutud saagi mahamüümisega muret pole, aga kuna teravili on börsikaup, siis suure saagi aastatel jõuab põllumehe taskusse alati vähem raha. "Asjaolu, et maailmas näljahäda on või kuskil süüa puudu on, ei mängi üldse rolli. Nii kui on oht et tuleb hea saak, siis kohe hinnad kukuvad."

Järvamaa suurimal kartulitootjal, osaühingul Osa ja Tervik on vaja üles võtta 100 hektarit mugulaid.

"Kartulisaak tuleb tänavu väga hea. Tingimused on olnud kartulile sobibvad, on olnud niiskust, sooja ja ega kartul muud ei vajagi. Maikuu oli võib-olla veidi jahedavõitu, mis võis tingida väiksema mugulate arvu pesas," rääkis Osa ja Terviku juhataja Margo Heinmaa.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: