Finnair koondab 1000 töökohta

{{1598348160000 | amCalendar}}
Finnairi lennuk.
Finnairi lennuk.

Soome lennufirma Finnair teatas teisipäeval, et koondab koroonapandeemia tõttu kuni 1000 töökohta. Lennufirma kinnitusel peetakse töötajatega läbirääkimisi ka välisriikides, seejuures Eestis.

Ettevõte on alustanud Soomes töötajatega läbirääkimisi koondamise, töökoormuse vähendamise ja selle alternatiivide osas 2800 töötajaga, sarnaseid protseduure viib lennufirma läbi ka oma välisriikide üksustes.

Finnairis töötab kokku ligikaudu 6700 inimest, kellest 6200 töökoht asub Soomes.

Kevadel ja suvel peatas Finnair ajutiselt pandeemiast tulenevate reisipiirangute tõttu pea kõigi Soomes töötavate lennufirma töötajate töö.

Finnair ütles ERR-ile, et kõikides Finnairi üksustes peetakse sarnaseid läbirääkimisi vastavalt kohalikule seadusandlusele ja sellest tulenevatele nõuetele. Eestis on Finnairil ligikaudu 200 töötajat, kellest enamus töötavad Tartus äri- ja arendusvaldkonnas.

Lennufirma plaanib esimesel võimalusel hakata ükshaaval liine avama, sel põhjusel ei plaani Finnair ka lennupersonali lõplikult koondada.

Personali vähendamine on osa Finnairi kulude vähendamise plaanist. Algselt plaanis lennuffirma vähendada kulusid 80 miljoni euro võrra, nüüd suurendas Finnair plaanitud kulude kokkuhoidu 100 miljoni euroni.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: